۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۶
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 84324834
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حجم آب مخزن سدیامچی اردبیل ۳۵ درصد کاهش یافت

اردبیل - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: حجم آب مخزن سدیامچی امسال نسبت به پارسال ۳۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، فیروز ندایی روز دوشنبه افزود: به دلیل کاهش بارندگی‌ها در حوضه آبریز سد یامچی و گرم شدن زود هنگام دمای هوا، دبی آب ورودی به این سد امسال کاهش قابل توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال آبی تاکنون ۴۶ میلیون متر مکعب آب ورودی به سد ثبت شده است، اظهار کرد: امسال آب ورودی به سد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: هم اکنون آب موجود در مخزن سد یامچی ۲۸ میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش داشته است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت شرایط بهداشتی و افزایش مصارف آب شرب، برداشت آب از سد یامچی افزایش یافته به طوری که امسال مصرف آب شرب سد نسبت به پارسال ۱۱ درصد افزایش داشته است.

ندایی بر لزوم برنامه‌ریزی برای مصرف بهینه آب در بخش شرب تاکید کرد و از عموم شهروندان خواست با صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب این شرکت را در خدمات‌رسانی بهتر و مناسب‌تر یاری کنند.

او اجرای پروژه‌های مهم برای ارتقای کیفیت آب شرب را از برنامه‌های مهم شرکت آبفای استان دانست و ادامه داد: تلاش می شود تا آب شرب مردم بدون هیچ گونه مشکلی تامین گردد.

به گزارش ایرنا، سد یامچی اردبیل با حجم ۸۲ میلیون مترمکعب با هدف تامین آب شرب پایدار برای شهرهای اردبیل و سرعین و مصارف کشاورزی احداث شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha