۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۰
کد خبرنگار: 1435
کد خبر: 84324791
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از شهرستان دشتی

بوشهر- ایرنا - فرماندار دشتی گفت: عامل ۸۰ درصد موارد مثبت کرونا پیک چهارم دراین شهرستان به خاطر دورهمی های خانوادگی بوده است.

عبدالله نادری روز دوشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله بیماری کرونا  دشتی افزود: در دو ماه گذشته بدلیل کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد افزایش چند برابری موارد مبتلا به کرونا و فوتی درسطح شهرستان بوده ایم.

وی افزود: هم اکنون شهرستان در وضعیت نارنجی است و تنها گروههای شغلی یک  و ۲ می توانند با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی  فعالیت کنند.

فرماندار دشتی اضافه کرد: امسال نماز عید سعید فطر به صورت محدود و در فضای باز و با رعایت کامل شیوه نامه های  بهداشتی برگزار می شود.

فرماندار دشتی گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا  از ظهر روز سه شنبه هفته جاری تردد در تمام مسیرهای ارتباطی بین شهری در سطح تمام شهرستان و استان ممنوع است و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی از همه مردم خواست امسال نیز مانند سال گذشته از دید و بازدیدهای فامیلی و دوستان در عید سعید فطر پرهیز کنند تا هر چه زودتر شاهد قطع زنجیره و کنترل بیماری کرونا در سطح شهرستان باشیم.

**

معلمان نمونه دشتی تجلیل شدند

فرماندار دشتی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از معلمان نمونه شهرستان دشتی گفت:   فرهنگیان کارنامه درخشانی در تعلیم و تربیت  در ایام کرونایی در این شهرستان داشته اند.

عبدالله نادری افزود: در این یکسال چندین معلم و فرهنگی شاغل و بازشنسته بر اثر کرونا جان سپرده اند که معلم و مدیر نمونه رضایی واحد یکی از این معلمان نمونه بود که اخیرا بر اثر کرونا درگذشت.

وی یادآورشد: سرمایه گذاری در زمینه  زیر ساخت های فرهنگی وآموزشی  فرصت سازی  برای توسعه پایدار است که این مهم از طریق جذب مشارکت خیرین باید در دستور کار قرار گیرد.

در این مراسم از ۱۲ معلم نمونه شهرستان دشتی تجلیل شد.
 

***

امدادگران هلال احمر دشتی تجلیل شدند

فرماندار دشتی گفت: کارنامه هلال احمر درخشان و همواره در حوادث پیشرو و حضور فعال دارد.

عبدالله نادری روز دوشنبه در دیدار با شماری از کارکنان هلال احمر تشتی با تبریک هفته هلال احمر و صلیب سرخ اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا هلال احمر شهرستان در همه عرصه ها بویژه طرح شهید سلیمانی و رزمایش کمک های مومنانه به خوبی ایفای نقش کردند.

فرماندار دشتی بر ضرورت استفاده بیشتر از ظرفیت جوانان شهرستان و سازماندهی بهتر تشکلهای  مردم نهاد امدادی و خیر خواهانه شهرستان توسط هلال  احمر شهرستان تاکید کرد.

***

کشف جت اسکی قاچاق در دشتی

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی  گفت:  یک دستگاه خودرو و جت اسکی قاچاق به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان کشف وضبط شد.

 سرهنگ جهانبخش صیادی اظهار داشت: در راستای طرح تشدید کنترل محورهای مواصلاتی، ماموران انتظامی این فرماندهی یک دستگاه خودرو را به ظن حمل کالای قاچاق در محور ورودی شهر خورموج متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودرو توقیف شده یک دستگاه جت اسکی خارجی فاقد مدارک گمرکی کشف شد.

سرهنگ صیادی با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش کالای کشف شده ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در این راستا یک  متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha