‌نقش محوری ناجا در مشارکت، سلامت و امنیت انتخابات

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش اثرگذار ناجا در سه عنصر «مشارکت»، «سلامت» و «امنیت» انتخابات گفت: در مقابل دسیسه‌های دشمنان در فضای حقیقی و مجازی هوشیار هستیم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در همایش سراسری بصیرت دینی و انقلابی (ویدئو کنفرانسی) با اشاره به حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و خطیب نماز جمعه تهران افزود: از بیانات و فرمایشات این عالم بزرگوار نهایت بهره و فیض را بردیم و از حضورشان در جمع فرماندهان نیروی انتظامی قدردانی می کنم.

وی با اشاره به ماموریت نیروی انتظامی در تامین امنیت انتخابات پیش رو تاکید کرد: نیروی انتظامی در سه عنصر اثرگذار مشارکت، سلامت و امنیت انتخابات نقش محوری و کلیدی دارد.

سردار اشتری با اشاره به برنامه ریزی ناجا از ماه ها پیش به منظور تامین امنیت انتخابات، از راه اندازی قرارگاه انتخاباتی امام علی (ع) با ۹ قرارگاه فرعی خبر داد و گفت: از آنجا که نیروی انتظامی بر مبنای وظایف ذاتی و قانونی، ماموریت ها را دنبال می کند برای ماموریت بزرگ، خطیر و حساس تامین امنیت انتخابات نیز آماده است و با بهره گیری از تجربیات خود در برگزاری انتخابات ادوار گذشته و همچنین تکیه بر اشراف اطلاعاتی بطور قطع به ایفای مطلوب نقش خود در این ماموریت نیز خواهیم پرداخت.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر لزوم تدوین نقشه راه مبتنی بر تمرکز و برنامه ریزی به منظور اجرای دقیق ماموریت ها خاطرنشان کرد: حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات وظیفه همگانی است و این مشارکت حداکثری برای نظام اسلامی و کشور عزت بخش و اقتدارآفرین است.

وی با اشاره به برنامه ریزی های گسترده و پیچیده دشمنان به منظور آسیب به کشور، تزریق ناامیدی در مردم و ترویج ناامنی در کشور تاکید کرد: همه ما باید شرکت پرشور در انتخابات را به عنوان یک تکلیف باور داشته باشیم و با مشارکت حداکثری مشت محکمی بر دهان بدخواهان این نظام و انقلاب بزنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه در قبال این نظام و خون شهدا دین و تکلیف داریم، از رصد تحرکات خرابکارانه در فضای حقیقی و مجازی خبر داد و بر لزوم مدیریت صحنه توسط نیروهای پلیس با تکیه بر هوشیاری و اشراف اطلاعاتی تاکید کرد.

سردار اشتری ادامه داد: در مقابل دسیسه های دشمنان در فضای حقیقی و مجازی همواره هوشیار هستیم و ضمن رصد تحرکات بدخواهان، ضدانقلاب و دشمنان، در مقابل هرگونه تلاش برای ناامن سازی فضای جامعه، محکم و قاطع می ایستیم.

از سفر پرهیز کنید

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعطیلات عید فطر از اعمال محدودیت های تردد به منظور جلوگیری از همه گیری ویروس کرونا از سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه تا شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه خبر داد و به مردم توصیه کرد: از سفر پرهیز کنند.

وی گفت: پرهیز از سفر می تواند کمک شایانی در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داشته باشد و از آنجایی که نیروی انتظامی مجری بخش اعظمی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است در این برهه از زمان نیز به منظور منع تردد و اجرای محدودیت ها، اعمال قانون خواهد کرد.

سردار اشتری با قدردانی از تلاش نیروهای پلیس از مرز تا مرکز تاکید کرد: همه باید در خط ولایت و مطابق منویات فرماندهی معظم کل قوا مدظله العالی حرکت کنیم زیرا خیر دنیا و آخرت در توجه به تدابیر و منویات معظم له است.

وی با اظهار امیدواری در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو یادآور شد: برگزاری انتخاباتی امن، سالم و توام با حضور پرشور مردم افتخاری دیگر برای کشور رقم می زند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha