حمایت از پژوهش‌های کاربردی در حوزه دیجیتال سرعت گرفت

تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری یکی از اهداف بلندمدت خود را رساندن ایران به موج ششم تغییرات فناورانه جهانی قرار داده بر همین اساس از پژوهش‌های کاربردی این حوزه حمایت می‌کند.

به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری،  ششمین موج بلند تغییرات فناورانه در دنیا شکل گرفته است،  موجی که با بروز فناوری‌های نوظهور دیجیتال به ویژه هوش مصنوعی،  کلان داده‌ها و پردازش ابری،  اینترنت اشیا،  زنجیره‌های بلوکی، فناوری‌های مجازی سازی (AR و VR) و سیستم‌های هوشمندسازی به صورتی گسترده در حال شکل دادن به دنیایی جدید از ابعاد فناورانه در دنیا است.

دنیایی که با احتمال زیاد ششمین موج بلند تغییرات فناورانه، اجتماعی و اقتصادی را با خود به همراه می‌آورد و بر شانه های دو موج قبلی یعنی الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات سوار می شود،  به همین دلیل ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌ای تدوین کرده و در راس آن حمایت از پژوهش‌های کاربردی و توسعه پژوهش‌های بر لبه فناوری را قرار داده است.

این پژوهش‌ها تاثیری مستقیم و ماندگار در توسعه این صنعت رو به رشد جهانی در کشور دارد و می تواند کلید اصلی ورود درست و اصولی کشور به این حوزه فناورانه باشد و ایده‌های نو و خلاق را نیز به این حوزه تزریق کند.

در کنار این کار، ستاد «حمایت از ترویج و توانمندسازی»، «کمک به توسعه زیست‌بوم و فضاهای استارتاپی»، «جهت دهی به تامین مالی نوآوری برای حمایت از این فناوری ها و اجرای پروژه های پرچمدار با بهره مندی از ظرفیت شرکت های بزرگ دانش بنیان» و «مشارکت با بخش های خصوصی و دولتی و همچنین کمک به همکاری های بین المللی و صادرات» را نیز در اولویت قرار داده است.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha