۹۱ درصد کادر درمان گچساران علیه کرونا واکسینه شدند

گچساران- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: ۹۱ درصد از کارکنان مجموعه بهداشت و درمان این شهرستان علیه ویروس کرونا واکسیناسیون شدند.

آرمین غلامیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی از کارکنان به دلیل اینکه مبتلا به کرونا بودند و عده ای نیز به دلیل تمایلات شخصی از دریافت واکسن خودداری کرده اند.

وی بیان کرد:  از ابتدای آغاز طرح واکسیناسیون کووید_۱۹ در این شهرستان تاکنون ۳هزار و ۹۹۳ دوز واکسن کرونا در فاز یک و ۲ به جامعه هدف تزریق شد.

غلامیان اظهار داشت: این میزان واکسن به کادر بهداشت درمان، بیماران خاص، جانبازان بالای ۵۰درصد، پاکبانان و سالمندان بالای ۸۰سال تزریق شد.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در فاز نخست سه هزارو ۱۳۸ دوز واکسن و در نوبت دوم ۸۵۵ دوز واکسن کرونا تزریق شده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون جمعیت بالای ۸۰سال در نیمه اول اردیبهشت در این شهرستان آغاز شد افزود: واکسیناسیون این گروه سنی تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.

غلامیان اظهار داشت:  در این طرح یکهزار و ۸۰۰ سالمند بالای ۸۰ سال در گچساران علیه بیماری کرونا واکسینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۱درصد از سالمندان بالای ۸۰سال گچساران با مراجعه به مراکز بهداشتی  تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند افزود: تاکنون یک هزارو ۱۰۰ سالمند بالای ۸۰ سال  در شهرستان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

غلامیان اظهار داشت: در مرحله بعدی رده سنی ۷۵ تا ۸۰ سال علیه ویروس کرونا واکسینه خواهند شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون کار واکسیناسیون ویروس کرونا در مراکز جامع سلامت شهید حسینی و شهید مطهری این شهرستان انجام می شود.

بر اساس اولویت بندی ابلاغی وزارت بهداشت، در مرحله دوم واکسیناسیون کووید _۱۹ با اولویت افراد بالای ۸۰ سال جامعه متولدین ۱۳۲۰/۲/۷ و قبل از آن انجام خواهد شد.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha