۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۲۴
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84324699
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت نام حوزه علمیه خراسان تمدید شد

مشهد- ایرنا- مدیر پذیرش و امور مدارس پیش‌حوزوی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی حوزه‌های علمیه خراسان تا ۲۵ خردادماه امسال تمدید شده است.

حجت الاسلام جعفر ریحانی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داشتن اطلاعات شناسنامه‌ای، فردی و تحصیلی و همچنین تصویر پرسنلی ۳ در ۴  اسکن شده، برایانجام مراحل بعدی ثبت نام الزامی است و متقاضیان می‌توانند برای اطلاع بیشتر با شماره تلفن ۰۵۱۳۲۰۰۸۲۰۰ تماس بگیرند.

وی با بیان اینکه آزمون پذیرش در روز ۳۱ خرداد ماه آتی به صورت مجازی برگزار خواهد شد افزود: پذیرش قطعی منوط به قبولی در تمام مراحل پذیرش حوزه خواهد بود و تحصیل در مدارس علمیه به صورت تمام وقت است.

مدیر پذیرش و امور مدارس پیش حوزوی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان افزود: داوطلبان برادر پایه های نهم،  دهم و یازدهم دوره اول متوسطه شهرستان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی که قصد تحصیل در مشهد را دارند باید معدل مدرک تحصیلی آنان از ۱۸ به بالا باشد یا رتبه دو رقمی در آزمون کسب نمایند.

حجت الاسلام ریحانی گفت: حداقل معدل برای ثبت نام پذیرش حوزه علمیه خراسان برای مقطع پایه نهم ۱۵ و دیپلم و بالاتر ۱۴ است و از کسانی که معدلشان پایین تر از معدل ذکر شده باشد، پذیرش به عمل نخواهد آمد.

ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی حوزه علمیه خراسان از دوم اسفند ماه پارسال آغاز شده است.

حوزه علمیه خراسان با هزار و ۲۰۰ سال قدمت و حدود ۴۰ هزار طلبه در حال آموزش در ۱۵۲ مدرسه علمیه تحت نظر ۲ هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز حوزوی ایران است. هم اکنون بیش از ۴۰ جلسه درس خارج و ۴۰۰ جلسه درس سطوح عالی در حوزه علمیه خراسان برقرار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha