حامیان تروریسم درجنایت مدرسه سیدالشهدا(ع) کابل شریک‌ هستند

قم-ایرنا- آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی با ابراز تاسف از حادثه تروریستی اخیر درغرب کابل، گفت: قطعا کشورهای حامی تروریست‌ها که درگذشته موجبات رشد و گسترش این نوع گروهکها را فراهم آورده و اسباب ناامنی را در افغانستان به وجود آورده‌اند، در این جنایت شریک هستند.

به گزارش روز دوشنبه دفتر آیت الله علوی گرگانی، وی در این پیام افزوده‌است: اقدام تروریستی و ددمنشانه گروهک تکفیری در غرب کابل و دشت برچی افغانستان و کشتار گسترده دختران شیعه هزاره در ماه مبارک رمضان که گناهی جز ایمان به خدا و اعتقاد به اهل بیت (ع) نداشته اند مایه تأسف و تأثر شدید گردید.

وی دراین پیام ادامه داده‌است:‌ قطعا کشورهای حامی تروریستها که در گذشته موجبات رشد و گسترش این نوع گروهکها را فراهم آورده  و اسباب ناامنی را در افعانستان به وجود آورده  اند، دراین جنایت شریک خواهند بود.

آیت الله علوی گرگانی دراین پیام آورده‌است: لازم است جامعه جهانی مخصوصا کشورهای اسلامی تلاش خود را برای از بین بردن زمینه های رشد این نوع گروهک‌ها انجام دهند. اینجانب این جنایت را محکوم کرده و به خانواده‌های شهدا تسلیت گفته و صبر و اجر را برای آنان مسئلت میکنم و سلامتی کامل را برای مجروحین از خداوند مسئلت مینمایم.

روز شنبه هفته جاری تروریست‌ها با یک خودرو بمب گذاری شده مدرسه سیدالشهدای دشت برچی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار داد که در اثر آن ۶۳ تن کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha