دفتر آیت الله سیستانی حمایت مجامع جهانی از ملت افغانستان را خواستار شد

بغداد - ایرنا - دفتر آیت الله العظمی «سید علی سیستانی» مرجع عالی قدر شیعه امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار دانش آموزان افغانستانی، از مجامع جهانی و اسلامی خواست ملت بی‌پناه این کشور را تنها نگذارند.

به گزارش ایرنا؛ در بیانیه دفتر آیت الله سیستانی آمده است: جنایت هولناکی که در روزهای ماه مبارک رمضان عده زیادی از دختران دانش‌آموز مدرسه «سیدالشهدای» در کابل را به خاک و خون کشانید و شهادت ده‌ها تن و زخمی شدن شمار بیشتری را در پی داشت، دل هر انسان آزاده و باوجدانی را جریحه‌دار و آکنده از غم و اندوه می‌کند.
در این بیانیه آمده است: اگر چه سال‌ها است که غیرنظامیان بی‌پناه افغانستان همواره مورد حملات وحشیانه گروه‌های افراطی و سنگدل واقع می‌شوند، ولی این جنایت در نوع خود کم‌نظیر و از جهاتی دردآورتر است.
بیانیه دفتر آیت الله سیستانی افزود که این فاجعه جانکاه را به ملت شریف و مظلوم افغانستان به‌ویژه به خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می‌نماییم و از خداوند متعال برای آنان صبر و شکیبایی و برای مجروحین و آسیب‌دیدگان شفای عاجل را مسألت داریم.
در شرایط دشوار کنونی کشور عزیز افغانستان و با توجه به احتمال قدرت گرفتن بیش از پیش گروه‌های تندرو و افراطی، اتحاد و همبستگی ملی میان همه اقوام و ملیت‌های این کشور از هر زمانی دیگر ضروری‌تر است، انتظار می‌رود حکومت و رهبران ملی و دینی و بزرگان جامعه افغانستان جهت حمایت از غیر نظامیان ـ به‌خصوص اقلیت‌های قومی و مذهبی ـ در مقابل ظلم و جنایت گروه‌های تروریستی چاره‌ای بیندیشند و اقدامات مناسبی را در نظر بگیرند.
در این بیانیه تاکید شده که کشورهای مسلمان و جامعه جهانی نیز وظیفه دارند ملت بی‌پناه افغانستان را در این شرایط سخت تنها نگذارند و اجازه ندهند نقشه شومی را که بدخواهان برای آینده این کشور ترسیم نموده‌اند، اجرا شود و در نتیجه شمار بیشتری از مردم بی‌گناه هدف حملات جنایتکارانه گروه‌های افراطی قرار گیرند. دوام عزت و سربلندی ملت شریف افغانستان را از خداوند بزرگ خواستاریم.

گروههای تروریستی شنبه گذشته با انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده و دو عامل انتحاری، در کنار مدرسه دخترانه سید الشهدای در کابل پایتخت افغانستان، موجب کشته شدن بیش از ۵۰ دانش آموز و مجروح شدن شمار بیشتری از این دانش آموزان شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha