حادثه تروریستی مدرسه سید الشهداء افغانستان را محکوم کرد

بجنورد- ایرنا- رییس گروه دوستی پارلمانی ایران با افغانستان در پیامی حمله تروریستی به مدرسه سید الشهدای غرب کابل که به کشته شدن بیش از 60 دانش آموز نوجوان و معلمانشان منجر شد را محکوم کرد.

علی جدی روز دوشنبه  در این پیام نوشت : در پی انفجار تروریستی اخیر در نزدیکی مدرسه سید الشهدا در غرب کابل و کشته شدن بیش از ۶۰ تن که اکثرا کودکان مظلوم و بی گناه بودند.جنایتی وحشیانه است که از انسان‌نماهایی برمی‌آید که بویی از انسانیت نبرده‌ باشند
نماینده مردم شیروان در مجلس یازدهم اظهارداشت :   از طرف گروه دوستی پارلمانی ایران و افغانستان در مجلس شورای اسلامی حمله‌ی وحشیانه به مدرسه سیدالشهدای غرب کابل که باعث کشته و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ نفر، که اکثر آنان دانش آموزان مدرسه هستند را شدیدا محکوم کرده و مراتب همدردی خود را با سفیر محترم افغانستان در تهران، ملت مظلوم همچنین نمایندگان مجلس و دولت افغانستان ابراز می نمایم.

علی جدی در ادامه افزود: ایجاد کنندگان گروه‌های تروریستی که؛ امنیت، صلح و ثبات منطقه را با گسترش گروه‌های تروریستی، ذبح منافع نامشروع خود نموده‌اند، در این جنایت ضدبشری شریک هستند. 

وی در ادامه افزود: این اقدامات که با هدف ایجاد خلل در اراده ملت مقاوم افغانستان در رسیدن به صلح و ثبات انجام می شود، راه به جایی نخواهد برد و ملت افغانستان همچنان در مسیر آبادانی کشورشان قدم برخواهند داشت.
روز شنبه هفته جاری تروریست ها با یک خودرو بمب گذاری شده مدرسه سیدالشهدای دشت برجی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار داد که در اثر آن ۶۳ نفر کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند و پیکر قربانیان روز یکشنبه در آیینی در کابل به خاک سپرده شدند.

مدرسه دخترانه سید الشهدا سومین مرکز آموزشی در غرب کابل است که دانش‌آموزان آن به صورت گروهی کشته شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha