محدودیت‌های جاده‌ای عید فطر خارج از رنگ‌بندی در همه شهرها اجرا می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس پلیس راه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نظارت کامل این پلیس در تمامی محورهای اصلی و مواصلاتی با حضور نیروها و همچنین استفاده از دوربین های مدار بسته گفت: محدودیت‌های جاده‌ای عید فطر خارج از رنگ‌بندی در همه شهرها اجرا می‌شود.

سرهنگ هادی امیدوار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه محدودیت های سفر در عید فطر از ساعت ۱۲ فردا، سه شنبه تا ۱۲ ظهر شنبه آینده اجرا می شود، افزود: نیروهای پلیس راه در تمامی جاده‌های کشور از ورودی و خروجی شهرها مستقر خواهند شد تا مردم را راهنمایی و ارشاد کنند.

وی با درخواست از مردم برای رعایت حال کادر درمان و پرهیز از سفر در ایام پیش رو، اضافه کرد: در شهرهای با وضعیت قرمز میزان جریمه، یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی و زرد نیز ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

رییس پلیس راه کشور در رابطه با تصادفات جاده ای نیز گفت: امسال با اجرای طرح نوروزی با وجود افزایش ۱۲۰ درصدی تردد در جاده های کشور، تعداد تصادف ها نسبت به نوروز سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته بود که از اردیبهشت ماه امسال این روند، کاهشی شده است.

سرهنگ امیدوار در خصوص وضعیت آذربایجان غربی نیز درحوزه مدیریت راهها اظهار کرد: این استان برای ما مهم بوده و با توجه به برخورداری کمتر از بزرگراه، توجه ویژه ای به آن داریم.

وی افزود: از این استان سالانه دهها میلیون تن انواع کالا حمل و نقل و تجارت می شود که این امر موضوع کنترل جاده ها را بسیار مهم کرده است.

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی شرایط خوبی در سال گذشته از نظر کاهش تصادفات داشته که در بین استان های کشور رتبه دوم از نظر کاهش تصادفات را به خود اختصاص داده که این روند، امسال نیز باید تداوم یابد.

به گزارش ایرنا، طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، تردد طی ایام منتهی به تعطیلات عید فطر امسال در کشور به علت جلوگیری از شیوع بیشتر ممنوع شده است؛ این منع تردد شامل خودروهای عمومی نمی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha