۸۲۰ پنل خورشیدی بین عشایر چهارمحال و بختیاری توزیع می‌شود

شهرکرد -ایرنا- رییس اداره بهسازی امور تولید اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به انجام پیش ثبت‌نام توزیع پنل خورشیدی گفت: امسال با همکاری شرکت توزیع برق استان ۸۲۰ پنل خورشیدی بین جامعه عشایری استان توزیع می‌شود.

شیرزاد کرمی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه نداشتن انشعاب برق به نام سرپرست خانوار یکی از شرایط توزیع پنل خورشیدی است، افزود: این پنل‌ها در مناطق عشایری و در محل استقرار چادرها توزیع و نصب می‌شود.

به گفته وی، براساس آخرین سرشماری ۲۲ هزار ۹۲۳ خانوار عشایری با جمعیتی بیش از ۱۱۵ هزار و ۵۸ نفر جمعیت عشایری  و یک میلیون و ۵۵۰ هزار راس دام سبک در استان ساکن هستند.

کرمی افزود: سال‌گذشته از محل اعتبارات سرمایه در گردش زنجیره تولید گوشت قرمز، بیش از ۱۰۵ میلیارد ریال تسهیلات در راستای افزایش تولید گوشت قرمز و جلوگیری از فروش زود هنگام دام عشایر ، با معرفی به بانک کشاورزی از محل اعتبارات سرمایه در گردش صندوق توسعه ملی به ۲۲۳ نفر از عشایر استان در قالب طرح انعقاد قرارداد پرواربندی پرداخت شد.

وی اظهار داشت: این طرح به منظور بهبود در روند پرورش دام و افزایش تولید گوشت قرمز اجرا شده است که سال گذشته ۲۶ هزار و ۱۹۶ راس دام عشایری استان پرواربندی شد و میزان گوشت قرمز به میزان ۲۹۹ تن در سال افزایش یافت.

رییس اداره بهسازی امور تولید اداره کل عشایری چهارمحال و بختیاری با اشاره به خشکسالی سالجاری و استقبال عشایر از اجرای طرح پرواربندی، پیش‌بینی کرد در صورت تامین اعتبار این طرح، میزان تولید گوشت قرمز به ۵۰۰ تن افزایش پیدا کند.

کرمی افزود: عشایر استان به طور میانگین بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز تولید می‌کنند.

وی به فعال شدن ۸۱ جایگاه سوخت نفت و سیلندر گاز در مناطق عشایری استان اشاره کرد و گفت:این جایگاه‌ها در راستای حفظ منابع طبیعی و رفاه خانوار عشایری احداث شده است و سال‌گذشته با همکاری شرکت نفت و شرکت پرسی ایران گاز استان میزان هفت میلیون لیتر نفت و ۴۲۶ هزار سیلندر گاز بین جامعه عشایری استان توزیع شد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۱۱۵ هزار و ۵۸ نفر جمعیت عشایری است.

عشایر چهارمحال و بختیاری در فصل پاییز به خوزستان و در فصل بهار از خوزستان به چهارمحال و بختیاری کوچ می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha