نماز عیدفطر در یک هزار و ۷۱ مسجد خراسان شمالی برگزار می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: نماز عید سعید فطر امسال در یک هزار و ۷۱ مسجد استان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حمید رفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نماز عید سعید فطر هر ساله با عظمت خاصی برگزار می شود ولی امسال با شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری آن همچون سال‌های قبل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از تجمعات نماز عید فطر در تمامی مساجد برگزار می شود، افزود: در شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی استان نیز نماز عید فطر باید در فضای باز مساجد استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود.

حجت‌الاسلام رفیعی با بیان اینکه از مومنین انتظار داریم برای هرچه باشکوه‌ تر برگزار کردن این آیین الهی، طبق مصوبات کرونا عمل کنند، خاطرنشان کرد: شهروندان برای شرکت در نماز عید سعید فطر حتما ماسک و وسایل شخصی موردنیاز همانند سجاده، مهر و تسبیح به همراه داشته باشند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با قدردانی از هیات های مذهبی و مردم روزه‌دار استان در برپایی مراسم شب‌های قدر با شیوه‌نامه‌های بهداشتی، تصریح کرد:  تمامی اقدامات و برگزاری اجتماعات تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تجمعات مذهبی نیز با رعایت موازین بهداشتی صورت می‌گیرد.
استان خراسان شمالی هزار و ۷۱ مسجد دارد که ۹۰۰ باب آن مربوط به نواحی روستایی است.

براساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت و درمان هم اکنون از هشت شهرستان این استان تنها شهرستان شیروان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و پنج شهرستان بجنورد، اسفراین، جاجرم، مانه و سمقان و فاروج در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان گرمه و رازوجرگلان نیز در وضعیت زرد کرونایی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha