حقوق ۵۰ هزارو ۹۶۱ بازنشسته تامین اجتماعی زنجان متناسب سازی شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: مرحله دوم متناسب سازی حقوق ۵۰ هزار و ۹۶۱ بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی این استان انجام و احکام آنان صادر شد که اقدامی ارزشمند در راستای مطالبات این قشر محسوب می‌شود.

مسعودعلیاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با صدور احکام جدید بازنشستگان در اجرای مرحله دوم که با حمایت متولیان امر و با اصلاحات انجام شده در احکام جدید است، خواسته های جامعه بازنشستگان و مستمری بگیران محقق شد.

وی اضافه کرد: متناسب سازی حقوق با هدف افزایش قدرت خرید و بهبود معیشت جامعه بازنشستگان بوده و این قانون به گونه ای اجرا شده است که حقوق بازنشستگان در مقایسه با اسفند سال گذشته حداقل ۵۰ درصد افزایش دارد و حقوق هیچ بازنشسته تامین اجتماعی کشور کمتر از یک ونیم برابر اسفند ۹۹ نیست.

این مسوول ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی به درخواست های بحق بازنشستگان جامه عمل پوشانده و با استفاده از تمام ظرفیت های موجود وتلاش بی وقفه، متناسب سازی مرحله دوم نیز اجرایی شد.

به گفته مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان، احکام گروههای هدف صادر و دریافت حقوق ومستمری اردیبهشت، نیز مشمول متناسب سازی و اعمال قانون تامین اجتماعی مبنی بر افزایش سنواتی خواهد بود.

علیاری  افزود: با همفکری و تایید کانون های بازنشستگی در احکام صادره مقرر شده است که افزایش سنواتی بر مجموع مبالغ مستمری ومتناسب سازی اسفند ماه سال ۹۹ اعمال  شود.

وی خاطرنشان کرد: جبران عقب ماندگی مستمری سال برقراری به نسبت حداقل مستمری در محاسبه احکام جدید انجام گرفته و با توجه به انتظارات و مطالبات همه سطوح بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی، مقرر شده است که بعد از اعمال ماده ۹۶ و اجرای متناسب سازی حقوق و افزایش مزایای جانبی، دریافتی هیچ مستمری بگیری کمتر از یک ونیم برابر مجموع پرداختی اسفند  سال ۹۹ نباشد.

گفتنی است پیش از این نیز طبق برنامه اعلام شده مرحله دوم متناسب سازی و افزایش حقوق برای ۵۰ هزارو ۹۶۱ مستمری بگیر و بازنشسته تامین اجتماعی این استان فروردین امسال اعمال شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha