برنامه‌های آموزشی آزاد دانشگاه تهران از اول خرداد آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران از آغاز ارایه برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد (مووک) از اول خرداد ماه در این دانشگاه خبر داد و گفت: این آموزش‌ها برای اولین بار در کشور در خردادماه تشکیل می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه تهران، محمدرضا صادقی مقدم انگیزه و اهداف برگزاری «آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران» را عمل به مسوولیت‌های اجتماعی دانشگاه دانست و گفت: دانشگاه تهران در راستای فراهم کردن امکان آموزش‌های دانشگاهی برای تمامی آحاد جامعه، اقدام به فراهم کردن دسترسی به محتوای علمی دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران به شکل مجازی کرد و بر همین اساس، دانشگاه تهران برای اولین بار در کشور برنامه «ارایه دروس از برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد دانشگاه» را اجرایی می‌کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه نسل چهارمی، مأموریت توسعه اقتصادی و اجتماعی و کارآفرینی را بر عهده دارد، در همین راستا اقدام به ارایه دروس رسمی مصوب دانشگاهی با تدریس اساتید دانشگاه تهران کرده تا تمام علاقه‌مندان و دانشجویان در سراسر کشور قادر باشند از کلاس‌های ضبط شده در دانشگاه تهران به صورت مجازی استفاده کنند.

معاون دانشگاه تهران برگزاری این دوره‌های آموزشی را حاصل همکاری «مرکز یادگیری الکترونیکی دانشگاه تهران»، «معاونت آموزشی» و «سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران» عنوان کرد و گفت: در دوران پاندومی کرونا، این دوره بر مبنای «شیوه نامه ارایه دروس از برنامه‌های درسی مصوب در قالب آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران» مصوب سوم تیرماه 1399 شورای آموزشی دانشگاه تهران اجرا می‌شود.

صادقی مقدم از اهداف برگزاری این دوره را به عنوان دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی برای تمامی دانشجویان سراسر کشور»، «ارتباط از راه دور با اساتید دانشگاه تهران»، «در اختیار داشتن فیلم کلاس‌های مجازی و استفاده مجدد از کلاس ها»، «فراگیری بهتر علم و دانش»، «زمان کافی برای آموزش»، «کاهش هزینه‌های دانش پذیران»، «امکان دریافت گواهی درس با ثبت نمره از اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه تهران» و همچنین «امکان دریافت گواهی گذراندن دوره بدون ثبت نمره از دفتر آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران در صورت موفقیت در دوره» را از اهداف برگزاری این دوره عنوان کرد.

وی ادامه داد: شروع این دوره آموزشی، اول خرداد ۱۴۰۰ و مهلت ثبت نام نیز تا همین تاریخ است. همچنین لازم به توضیح است که ۱۱ درس از این دوره آموزشی آماده شده و در ادامه تعداد دروس بیشتری تنظیم و ارائه خواهد شد. تمامی دروس نیز به صورت کوهورت (مطالعات هم‌گروهی) و با ارزیابی مستمر استاد ارایه می‌شود.

رییس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران تشریح کرد: محتوای هر درس بر اساس سرفصل‌های مصوب شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه تهیه و دروس در چارچوب مقررات آموزشی دانشگاه ارایه می‌شود. همچنین صدور «گواهی درس با ثبت نمره» توسط اداره کل خدمات آموزشی و صدور «گواهی گذراندن دوره بدون ثبت نمره» توسط دفتر آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران انجام می شود.

صادقی مقدم یادآور شد:  علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره‌های آموزشی، به سایت موک دانشگاه تهران به نشانی mooc.ut.ac.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha