مهم‌ترین رسالت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم در تراز جمهوری اسلامی است

قزوین- ایرنا- نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه فرهنگیان از گسترده‌ترین و حساس‌ترین دانشگاه‌های کشور است که مهمترین رسالت آن تربیت معلمان و مدیران در تراز جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایرنا، لطف الله سیاهکالی روز دوشنبه به در مراسمی که مناسبت گرامیداشت سومین سالروز حضور مقام معظم رهبری به شکل مجازی در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، دانشگاه فرهنگیان را یک دانشگاه استراتژیک و مأموریت گرا دانست و افزود: حضور رهبر معظم انقلاب در این دانشگاه و تاکید بر توسعه کمی و کیفی آن از سوی ایشان نشان‌دهنده اهمیت دانشگاه فرهنگیان است .

وی اظهار داشت: در سال‌های اخیر توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان باعث افزایش تخصص و مهارت‌های دانشجو معلمان شده و رشد این دانشگاه به درستی بر مبنای تعلیم و تربیت معلمان تزار جمهوری اسلامی طراحی شده است.

سیاهکالی، از مسوولان دانشگاه فرهنگیان خواست که نظام تعلیم و تربیت را تقویت کرده و به کادرسازی و آموزش نیروی انسانی بپردازند، به طوری که معلمان شایسته دانش آموزانی شایسته تربیت کنند.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معلمان اخلاق مند می‌توانند زمینه ساز ظهور منجی بشریت باشند به طوری که جامعه در عدل غرق شود و این مهم در دانشگاهی به نام دانشگاه فرهنگیان صورت می‌گیرد.

سرپرست امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان قزوین نیز  در این مراسم ضمن تبریک ایام گرامیداشت مقام معلم، گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری معلمی کار حرفه‌ای است و دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی است که به صورت تخصصی به این مهم می‌پردازد و حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان علاوه بر خلق نقطه عطف برای رشد دانشگاه فرهنگیان، سنگینی مسوولیت را بر دوش ما خادمان این دانشگاه بیشتر می‌کند.

حمیدرضا مشهدی افزود: قانون، دانشگاه فرهنگیان را تنها متولی تأمین معلم برای آموزش و پرورش معرفی کرده است بنابراین این دانشگاه در حال حاضر با تمام توان در حال انجام این وظیفه خطیر است.

وی اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان استان قزوین نیز با ۲ پردیس بنت‌الهدی صدر دختران و شهید رجایی پسران و ۲ هزار دانشجو در هفت رشته تحصیلی در دوره کارشناسی و همچنین دوره مهارت‌آموزی به تربیت‌معلم برای آموزش و پرورش مشغول است.

این مسوول ضمن قدردانی از زحمات مسوولان پردیس‌ها، معاونان آموزشی، مدیران گروه، استادان، کارکنان واحد آموزش و هوشمند سازی افزود: تمام تلاشمان را در جهت رفع مسایل و موانع آموزشی منعکس شده به کار خواهیم گرفت.

وی همچنین با توجه به نزدیکی رویداد مهم انتخابات از دانشجویان درخواست کرد که شرکت در انتخابات را مسوولیت خطیری بدانند و نسبت به ترغیب سایرین در خصوص حضور در پای صندوق های رای و معرفی کاندیدای اصلح اهتمام داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha