شهروندان اردبیلی از پذیرش میهمان در عید فطر خودداری کنند

اردبیل - ایرنا- معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به وضعیت شکنده شیوع کرونا و احتمال ورود استان به وضعیت قرمز گفت: شهروندان استان از پذیرش میهمان و مسافرت در تعطیلات عید فطر پرهیز کنند چرا که در صورت عدم توجه به این مهم امکان بازگشت دوباره به وضیعت قرمز وجود دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از استاندرای اردبیل ، بهروز ندایی در جلسه ستاد فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: استان اردبیل با تلاش کادر درمان ، مسئولان و همراهی مردم از پیک چهارم شیوع ویروس کرونا عبور کرده ولی در صورت عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی، امکان بازگشت دوباره به وضیعت قرمز وجود دارد.

وی بیان کرد: با گذشت زمان از تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌ها کاسته می شود به طوری که در ابتدای شروع پیک روزانه ۱۲۰ نفر در مراکز درمانی بستری می‌شدند که این رقم امروز به ۵۰نفر رسیده است.

ندایی افزود: در استان اردبیل هشت شهرستان در وضعیت زرد و چهار شهرستان در وضیعت نارنجی قرار دارند که این وضعیت  در سایه تلاش  شبانه روزی کادر درمان و سپاه حضرت عباس (ع)  و فرمانداری ها حاصل شده است.

وی از توزیع بیش از ۶میلیون بسته کمک معیشتی و ۳۰ هزار غذای گرم و بسته های بهداشتی در بین نیازمندان توسط سپاه حضرت عباس (ع) استان خبر داد و بیان کرد: با همکاری مراکز بهداشت و بسیجیان در طول شیوع پیک چهارم با رسیدگی به افرادی که در قرنطینه خانگی بودند کنترل مطلوبی صورت گرفت.

در این جلسه شهرام حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز ضمن اعلام رضایت از وضیعت کاهش مبتلایان به ویروس کرونا در استان عنوان کرد: فعلا به طور کامل از این پیک عبور نکرده ایم و به دلیل اینکه بیشتر شهرهای کشور در وضیعت شکننده‌ای قرار دارند باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

وی با بیان اینکه مردم باید از مسافرت و تردد غیر مجاز پرهیز کنند اظهار کرد: در صورت رعایت فاصله اجتماعی، ماسک زدن و عدم مسافرت و تردد در محیط شلوغ تا آخر این ماه تمام شهرهای استان اردبیل به وضیعت زرد می‌رسند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha