حادثه دل‌خراش کابل قلوب همه مومنان را جریحه‌دار کرد

قم- ایرنا- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در پیام تسلیتی به مناسبت حادثه دل‌خراش و تروریستی دبیرستان دخترانه شیعیان کابل افغانستان، گفت: این حادثه قلوب همه انسان‌ها و مومنان را جریحه‌دار و عزادار نمود.

در  پیام آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی که نسخه ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: حادثه دل‌خراش و تروریستی در حمله وحشیانه به دبیرستان دخترانه شیعیان در غرب کابل شهدای فراوان و مجروحان زیادی از خود به‌جای گذاشت.

پیام افزوده است: از جانیان که تا مرفق دست آنان در خون این مظلومان آلوده است باید پرسید به کدام گناه و به کدام دلیل و به چه اندیشه و فکری دست به چنین جنایتی زدند؟

در این پیام تصریح شده است: تردیدی نیست که آمریکا بعد از خروج فضاحت‌بار از افغانستان در این حادثه نقش دارد و علاوه بر گروه‌های داخلی جنایت‌کار ضد بشر و ضد اسلام و ضد شیعه باید ریشه این فجایع را در سازمان‌های ضد بشری آمریکا جست‌وجو نمود.

آیت‌الله فاضل لنکرانی ضمن عرض تسلیت به محضر مبارک امام زمان(عج) و همه مردم و شیعیان افغانستان به خصوص خانواده‌های داغدار، ابراز امیدواری کرده است: دست انتقام الهی هرچه زودتر عاملان این حادثه را مجازات فرماید.

ساعت ۱۶:۳۰ روز شنبه هفته جاری هنگام تعطیلی مدرسه دخترانه سیدالشهدای غرب کابل که شیعیان هزاره در آن درس می‌خوانند هدف حمله خودرو بمب‌گذاری شده قرار گرفت که در آن ۵۵ نفر که بیشترین آن‌ها دانش آموزان دختر این مدرسه هستند، کشته و ۱۵۱ تن دیگر هم زخمی و راهی بیمارستان‌ها شدند که وضعیت شماری از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha