۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84324228
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: فعالیت تمامی مراکز تفریحی شهرستان رشت ممنوع است

رشت – ایرنا – فرماندار شهرستان رشت با اشاره به محدودیت های کرونایی در تعطیلات عید سعید فطر از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت بر اساس مصوبه ستاد کرونا گفت: بر این اساس فعالیت تمامی مراکز تفریحی و تفرجگاه ها در شهرستان رشت ممنوع است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی فتح اللهی روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونا شهرستان رشت در فرمانداری با بیان اینکه هرگونه تردد حتی بین شهری نیز در تاریخ یاد شده ممنوع است، اظهار داشت: در این ایام به هیچ وجه برگ تردد صادر نمی شود.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا از سوی مردم خاطر نشان کرد: شهرستان رشت در وضعیت نارنجی بیماری کرونا قرار دارد لذا رعایت پروتکل ها متناسب با این وضعیت و رنگ بندی اجباری است.

فتح اللهی با بیان اینکه وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی شهرستان ها با رعایت موارد بهداشتی و پروتکل ها ارتباط مستقیمی دارد، بیان داشت: نسبت به رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی در تغییر رنگ کرونایی این شهرستان به سمت زرد و آبی باید اهتمام جدی شود.

وی اظهار داشت: هر زمان که پروتکل ها با دقت رعایت نشد و عادی انگاری در برنامه زندگی لحاظ شد از وضعیت موجود به سمت بدتر حرکت کردیم و برعکس هر زمان که پروتکل ها رعایت شد، آمار بستری ها و مبتلایان کاهش یافت.

فرماندار شهرستان با بیان اینکه با رعایت دقیق پروتکل ها و مصوبات ستاد ملی کرونا هم اکنون آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان ها نسبت به ماه گذشته در شهرستان رشت به نصف رسیده است، اضافه کرد: هم اینک ۳۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.

وی با اشاره به انجام واکسیناسیون کرونا بر اساس اولویت ها در شهرستان رشت بیان داشت: هم اکنون افزون بر ۲۷ هزار نفر از جامعه هدف از جمله کادر بهداشت و درمان، سالمندان در مراکز تحت نظارت بهزیستی و سالمندان بالای ۸۰ سال در این شهرستان واکسن کرونا را دریافت کردند.

فتح اللهی با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا امتحانات پایان سال پایه های نهم و دوازدهم در شهرستان رشت نیز به صورت حضوری برگزار می شود، خاطر نشان کرد: انجمن اولیاء و مربیان در این باره نقش مهمی دارند، آنان باید به اولیاء دانش آموزان این اطمینان را بدهند که آزمون ها با رعایت پروتکل ها انجام می شود و جای نگرانی نیست.

شهرستان رَشت از شمال به دریای کاسپین و شهرستان خمام، از شمال غرب به شهرستان بندرانزلی، از غرب به شهرستانهای صومعه‌سرا و شفت، از جنوب به شهرستان رودبار و از شرق به شهرستان‌های آستانه‌اشرفیه ، لاهیجان و سیاهکل محدود می‌شود. جمعیت این شهرستان بر اساس آمارگیری سال ۱۳۹۵ ، ۸۶۳ هزار و ۵۸۵ نفر است .

شهرستان رشت جزو نخستین مناطق درگیر شیوع کرونا در کشور بود و اکنون نیز در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha