۲ مرکز برای واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال اراک اختصاص یافت

اراک - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۲ مرکز برای واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال در اراک اختصاص یافت و از امروز (۲۰ اردیبهشت ماه) همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن برای این قشر سنی در استان کلید می‌خورد.

دکتر «علی علیمحمدی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:در شهر اراک سالن شهید ساکی واقع در خیابان دانشگاه بلوار کشاورز و سالن ورزشی یادگار امام واقع در کوی رضوی واکسیناسیون گروه سنی ۷۵ سال به بالا  را انجام می‌دهند.
رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی اظهار داشت: ۱۲ هزار دوز واکسن برای این جامعه هدف  اختصاص داده شده و بر اساس آمارها حدود ۲۳ هزار نفر از مردم استان در گروه سنی بالای ۷۵ سال هستند که به۱۲ هزار دوز واکسن نیاز دارند و این احتمال وجود دارد  در یک دوره ۱۰ روزه واکسن‌ها برای این جامعه هدف تزریق شود.

دکتر علی‌محمدی بیان داشت: به‌منظور جلوگیری از ایجاد ازدحام تنها افرادی که با آنان تلفنی تماس گرفته می‌شودباید مراجعه کنند و مقرر شده که در دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته بیشتر مشمولان واکسن در این گروه سنی واکسینه شوند.

وی یادآور شد: جامعه هدف بر اساس تماس تلفنی فراخوان داده می‌شوند و می توانند به مراکز بهداشت شهر و شهرستان های استان مرکزی مراجعه کنند.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha