سرپیچی کلیسای آمریکایی از مقررات و محدودیت‌های کرونایی

تهران- ایرنا- شبکه خبری ای.بی.سی.نیوز اعلام کرد: در پی ابتلای ده‌ها نفر از افراد حاضر در یک کلیسا در ایالت اورگن، کشیش ارشد آن از تعطیلی خودداری کرده و بسته شدن کلیسا را نقض حمایت قانون اساسی برای آزادی مذاهب می داند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از تارنمای این شبکه خبری آمریکا، مقامات بهداشتی ایالت اورگن تحقیق در مورد شیوع کووید-۱۹ را در یک کلیسا آغاز کرده اند. اما کشیش ارشد این کلیسا دیروز یکشنبه گفت که پس از شیوع کووید-۱۹ که خود وی و خانواده و ۷۲ نفر دیگر از اعضای جامعه کلیسا را مبتلا کرده، این عبادتگاه را تعطیل نمی کند.

گفته می شود درحالیکه به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در این کلیسا مقامات بهداشتی اورگن روز چهارشنبه اعلام کردند تحقیقات خود را از۶ آوریل (۱۷ فروردین) برای چگونگی ابتلای ۷۴ نفر آغاز کرده اند، «کشیش اسکات اریکسون» دیروز یکشنبه باز هم ضمن حضور در کلیسا خطابه داشت. وی از کلیسایی موسوم به "کلیسای مردم" در سیلم (مرکز ایالت اورگن) به حاضران و دیگران که پخش مستقیم آنلاین خطاب های روز یکشنبه (دیروز) را تماشا می کردند، گفت: «واضح است که افراد زیادی می خواهند کلیسای عیسی مسیح ساکت و بسته شود. ولی نه ما، نه اینجا و نه اکنون چنین کاری نمی کنیم».  

کلیسای مردم در میان ۱۰ کلیسای اورگن بود که با تشکیل پرونده قضایی در ماه مه سال ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) از دادگاه خواستار صدور قرار منع توقیف موقت برای جلوگیری از اجرای محدودیت های کرونایی وضع شده از سوی فرماندار بود. در این دادخواست استدلال شد که محدودیتهای وضع شده علیه کلیساها، نقض حمایت های قانون اساسی برای آزادی مذهب است.

هرچند در نهایت و در ماه دسامبر (آذر ۹۹) محدودیت های وضع شده علیه تشکیل تجمعات در کلیساها برداشته و به "رهنمود" تغییر پیدا کرد. این تصمیم در اورگن از سوی فرماندار این ایالت به دنبال آن گرفته شد که دیوان عالی ایالات متحده، مقامات نیویورک را از برقراری مقررات منع حضور در کلیساها برحذر داشت. 

اریکسون ۷۰ ساله که ۲۱ سال کشیش این کلیسا بوده، هم با تاکید بر تعطیل نکردن این کلیسا اظهار داشته است که تصمیم وی برای باز نگه داشتن کلیسا سرپیچی محسوب نمی شود.

روز شنبه اداره بهداشت اورگن اعلام کرد که ظرف هفت روز گذشته، ۸۳۳ مورد جدید مبتلا به کووید-۱۹ و هفت مرگ دیگر مربوط به ویروس در این ایالت گزارش شده است.

از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا، در مجموع ۸۰۴ هزار و ۱۹۰ مبتلا در اورگن گزارش شده که از این میان دو هزار و ۵۲۷ نفر جان خود را از دست داده اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha