تعلل فدراسیون علت بلاتکلیفی هیات سه‌گانه چهارمحال و بختیاری است

شهرکرد - ایرنا - رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بیش از ۲ سال و نیم از پایان دوره رییس پیشین هیات سه‌گانه استان گذشته است، گفت: فدراسیون در برگزاری مجمع انتخاباتی این هیات تعلل می‌کند و به همین دلیل هیات بلاتکلیف مانده و خاموش شده است.

ایرج فاضلیان روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: چهارمحال و بختیاری در ۱۰ سال گذشته از قطب‌های ورزش سه‌گانه کشور به شمار می‌آمد و تعدادی از ورزشکاران و مربیان تیم ملی از این استان به جامعه ورزشی کشور معرفی شدند اما در ۲ سال و نیم اخیر به دلیل آنکه هیات سه گانه فاقد رییس بوده است شرایط مناسبی را سپری نمی‌کند و فدراسیون نیز پیگیر موضوع نیست.
وی با بیان اینکه پس از پایان دوره رییس پیشین هیات در سال ۹۸ نام‌نویسی از نامزدهای ریاست هیات، اخذ استعلام و مهیا کردن شرایط برگزاری مجمع انتخاباتی بر اساس دستورالعمل‌های قانونی در استان انجام شده است، تصریح کرد: با وجود اعلام نامزدی پنج نفر و پیگیری‌ها برای برگزاری مجمع، نماینده فدراسیون در استان حضور پیدا نکرد و انتخاباتی برگزار نشد.
فاضلیان اضافه کرد: رییس فدراسیون شرایط متفاوتی همچون مصاحبه با نامزدها و گزینش یکی از آن‌ها برای سرپرستی هیات در مدتی معین را اعلام کرده است که با توجه به اساسنامه انتخابات ریاست هیات های ورزشی چنین شرایطی قابل پذیرش نیست.
وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از کارکنان اداره ورزش و جوانان استان به عنوان سرپرست هیات، ابلاغ دریافت کرده است، گفت: اداره هیات به این شیوه برای سه ماه مجاز است و در شرایط ویژه این مدت تا ۶ ماه نیز افزایش می‌یابد اما در مورد هیات سه‌گانه این فرآیند بسیار طولانی شده است و از طرفی به دلیل آنکه حساب بانکی هیات نیز در این مدت مسدود مانده است، امکان ارائه گزارش مالی به فدراسیون و انجام دیگر امور مربوط به هیات نیز امکان‌پذیر نیست.
عضو سابق کمیته فنی فدراسیون سه‌گانه با اشاره به اینکه این ورزش در چهارمحال و بختیاری سوابق درخشانی دارد و در گذشته جزء ۱۰ هیات برتر استانی و سه هیات برتر کشوری بوده است، یادآور شد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، هم‌اکنون جایگاه هیات سه‌گانه استان به رده ۳۷ تنزل کرده است که دلیل اصلی این ناکامی به طولانی شدن روند انتخاب رییس هیات و بی‌توجهی فدراسیون باز می‌گردد.
وی به کلنگ‌زنی نخستین پایگاه استعدادیابی و قهرمانی ورزش سه‌گانه کشور در دی‌ماه سال ۹۶ با حضور سردار محمدعلی صبور رییس پیشین فدراسیون در شهرکرد اشاره کرد و گفت: چهارمحال و بختیاری روزگاری نه چندان دور، قطب سه‌گانه کشور محسوب می‌شد اما حالا باید از مسئولان فدراسیون سوال کرد که چرا خاموشی ورزش سه‌گانه در این استان مهم نیست و آن را نادیده می‌گیرند.
فاضلیان افزود: در حالی که چهارمحال و بختیاری در چند دوره گذشته مجامع انتخاباتی فدراسیون سه‌گانه، صاحب چندین کرسی و حق رای بود حالا حتی نماینده‌ای در مجامع عمومی این فدراسیون ندارد.
وی به اعزام یکی از ورزشکاران چهارمحال و بختیاری در اوایل اردیبهشت امسال به مسابقات قهرمانی آسیایی در کشور ژاپن اشاره کرد و یادآور شد: فارغ از نتیجه به دست آمده در این مسابقات که لازم‌ است از دید فنی به آن پرداخته شود، باید گفت که چهارمحال و بختیاری همچنان ستون اصلی تیم ملی را تشکیل می‌دهد ولی اینکه چرا فدراسیون به شرایط این ورزش در استان بی‌توجه است جای سوال دارد.
رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری که مسئولیت برگزاری مجامع هیات های ورزشی استان را نیز بر عهده دارد در ادامه با انتقاد از رویکرد و عملکرد فدراسیون سه‌گانه در قبال هیات‌های استانی گفت: به نظر نمی‌رسد در مجموعه فدراسیون، کمیته امور استان‌ها فعال باشد و یا برنامه‌ای برای توسعه بعد همگانی، استعدادیابی و جایگزینی اعضای تیم ملی در آینده، تدوین و در حال اجرا باشد.
وی ساماندهی شرایط هیات سه‌گانه چهارمحال و بختیاری را ضروری دانست و از مسئولان فدراسیون خواست در خصوص تعلل صورت گرفته و نارضایتی‌های پیش‌آمده پاسخگو باشند.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی رحمتی، امین سقائی، زهرا میرزاخانی، نیما انصاری و احسان امینیان از جمله ورزشکاران سه‌گانه (ترای‌اتلون) چهارمحال و بختیاری سالها در عضویت تیم ملی موفق به کسب عناوین برتر آسیایی در رده‌های مختلف سنی شدند و به عنوان نمایندگان ایران در مسابقات دانشجویان جهان و دیگر میادین بین المللی شرکت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha