۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در استان مرکزی پرداخت شد

اراک - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی با محوریت اقتصاد مقاومتی پارسال در نقاط مختلف این استان پرداخت شد.

«امید محترمی» روز چهارشنبه همزمان با هفته بسیج سازندگی در گفت و گو با ایرنا افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات  بیش از ۲۲۰ کارگاه خانگی راه‌اندازی و حدود ۸۰۰ فرصت شغلی نیز ایجاد شد.

وی ادامه داد: تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در بخش‌های پرورش دام سنگین، کاشت زعفران، صنایع دستی، پرورش مرغ بومی، تولید قارچ، کشت گیاهان دارویی، پرورش شترمرغ و بلدرچین، داربستی کردن باغات انگور، پرورش زنبور عسل، تولید ماهی، محصولات گلخانه‌ای و صنایع تبدیلی به متقاضیان پرداخت شد.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار داشت: براساس بازرسی‌های انجام شده تمامی تسهیلات اشتغالزایی در جای خود هزینه شده که این امر نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان خواهد داشت.

محترمی بیان کرد: امسال نیز پرداخت بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات و ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی و ساخت و تحویل ۱۱۰ مسکن محرومان از سوی بسیج سازندگی استان مرکزی هدفگذاری شده که از هم اکنون نام‌نویسی از متقاضیان تسهیلات اشتغال آغاز شده است. 

وی اضافه کرد: بیش از ۳۵ هزار کارگاه و دوره آموزشی و توانمندسازی در راستای تسهیل در امور متقاضیان اشتغالزایی و حل مشکلات این قشر در پنج سال اخیر در استان برگزار شده که تاثیر مهمی در ارتقای آگاهی افراد داشته است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی افزود: در جریان مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز بسیج سازندگی استان اقدامات موثری انجام داد و بیش از ۷۰۰ گروه جهادی در این امر مهم سازماندهی شدند.

بیش از یک‌هزار و ۱۵۰ گروه جهادی در استان مرکزی سازماندهی شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha