۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۷
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84324027
۰ نفر

برچسب‌ها

گروه طالبان برای عید فطر ۳ روز آتش‌بس اعلام کرد

کابل - ایرنا - گروه طالبان اعلام کرد، در عیدسعید فطر در سراسر افغانستان سه روز آتش بس برقرار می‌شود اما افراد این گروه نمی‌توانند وارد مناطق تحت کنترل دولت شوند.

به گزارش ایرنا، محمدنعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان یکشنبه شب در توئیتی نوشت، بخاطر اینکه گروه طالبان امسال در شب و روزهای عیدسعید فطر فضای امن و اعتماد را برای مردم افغانستان ایجاد کند، به افراد خود اعلام کرده است که از روز اول تا سوم عید فطر در تمام کشور هیچ گونه عملیاتی نداشته باشند.

وردک افزود، در این سه روز اگر از طرف نیروهای دولتی حمله‌ای صورت گیرد نیروهای این گروه از خود و مناطق تحت کنترل با جدیت دفاع کنند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان تصریح کرد که رهبری طالبان از نیروهای این گروه خواسته است که در این سه روز به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی وارد نشوند و به نیروهای طرف مقابل نیز اجازه ندهند که به مناطق آنها وارد شوند.

فریدون خوزون سخنگوی دفتر شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز در توئیتی از این طرح طالبان استقبال کرد و گفت: با وجود اینکه اعلام آتش بس در آستانه عزای ملی و از دست رفتن شماری زیادی از هموطنان بی گناه صورت گرفته، اما برای نجات جان دیگر انسان‌های این سرزمین گام مثبت و ستودنی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha