محدودیت تردد خودرویی عید فطر در فارس ۲۱ اردیبهشت آغاز می‌شود

شیراز- ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به تعطیلات عید سعید فطر گفت: طرح محدودیت تردد خودرویی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا از ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه تا ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه در تمام نقاط استان فارس اجرا خواهد شد.

عبدالرضا قاسمپور، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  در این طرح خودروهای متخلف شهرهای با وضعیت قرمز جریمه یک میلیون تومانی و شهرهای وضعیت نارنجی و زرد هم جریمه ۵۰۰ هزار تومانی خواهند شد. 

وی ادامه داد: به تمام فرمانداران شهرستان‌های مبادی ورودی استان هم تأکید کرده‌ایم که مانع ورود مسافران به استان شوند.

قاسمپور ادامه داد: هرگونه تجمع و برگزاری مراسم همچنان ممنوع است و به خانواده‌ها تاکید می‌کنیم که هیچگونه برنامه‌ریزی برای برپایی مراسم عروسی بعد از پایان ماه مبارک رمضان نداشته باشند و با متخلفان برخورد خواهد شد.

فقط یک شهرستان فارس در وضعیت قرمز کرونایی است

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا همچنین گفت: با توجه به همراهی و همکاری مردم، کوشش‌های مدافعان سلامت و آگاهی رسانی رسانه‌ها که به بهبود نسبی شرایط منجر شد، فقط یک شهرستان‌ فارس وضعیت قرمز کرونایی دارد.

قاسمپور گفت:‌ طی روزهای اخیر علاوه بر شیراز وضعیت در شهرستان‌های قیر و کارزین، فسا، استهبان، خرامه، سپیدان، مرودشت و خرم بید قرمز بود که از این میان فقط شهرستان قیر و کارزین همچنان در وضعیت قرار قرار دارد و وضعیت سایر شهرستان‌های مذکور به نارنجی تغییر کرده است.
وی ادامه داد: هم‌اینک ۶ شهرستان گراش، خنج، فراشبند، زرین دشت، سروستان و پاسارگاد در وضعیت زرد قرار دارند و سایر شهرستان‌های استان دارای وضعیت نارنجی هستند.
او افزود: با وجود بهبود شرایط و کاهش شهرهای قرمز، محدودیت‌های کرونایی در بخش‌های مختلف همچنان ادامه دارد و با متخلفان و ناقضان دستورالعمل‌های بهداشتی برخورد می‌شود.
وی گفت: در بخش فعالیت مشاغل همانند گذشته در شهرهای قرمز و نارنجی مشاغل گروه یک و ۲ می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت داشته باشند و مشاغل گروه سه نیز فقط در شهرهای زرد امکان فعالیت دارند و مشاغل گروه چهار نیز کماکان اجازه فعالیت ندارند.
معاون استانداری فارس افزود: محدودیت تردد خودرویی شبانه و ورود به شهرهای قرمز و نارنجی استان نیز همچنان برقرار است و رانندگان متخلف اعمال قانون می‌شوند.

او ادامه داد: در زمینه برخورد با متخلفان و ناقضان دستورالعمل‌های بهداشتی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون افزون بر ۹ هزار و ۴۸۰ واحد صفی متخلف پلمب شده‌ و بیش از ۴۷۱ هزار و ۴۴۰ خودرو متخلف نیز جریمه شده‌اند.
وی افزود: یکی از نگرانی‌های موجود در ارتباط با خطر شیوع ویروس کرونای نوع آفریقایی و هندی در استان به ویژه در شهرستان‌های جنوبی است که برای جلوگیری از بروز این مشکل برنامه‌ریزی و پایش لازم انجام شده و تیم‌های کنترل و نظارت دانشگاه علوم پزشکی به شهرستان‌های جنوبی اعزام شده‌اند.
او گفت: البته تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کرونای آفریقایی و هندی در استان مشاهده نشده است.

آزمون‌های پایه‌های نهم و دوازدهم به شکل حضوری برگزار می‌شود
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با اشاره به تداوم آموزش‌های مجازی در استان گفت: با توجه به تصویب برگزاری حضوری آزمون پایه‌های نهم و دوازدهم، تاکید شده که دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل جدی و دقیق رعایت شود و تیم‌های بهداشت و درمان نیز نظارت دقیق بر رعایت این دستورالعمل‌ها داشته باشند.
قاسم پور افزود: تاکید شده که آزمون‌ها حتی المقدور در فضای باز برگزار شود و در صورت برگزاری در فضای سرپوشیده تمام دستورالعمل‌ها از جمله رعایت فاصله به دقت رعایت شود.

او افزود: مصوبه دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی نیز مطابق با رنگ بندی شهرها همچنان به قوت خود باقی است و در صورت عدم رعایت مصوبه با متخلفان برخورد خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha