۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۱
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84323975
۲ نفر

برچسب‌ها

حزب رفاه ملی افغانستان حمله تروریستی به مدرسه‌ای در کابل را محکوم کرد

قم-ایرنا- حزب رفاه ملی افغانستان در بیانیه‌ای حمله تروریستی به مدرسه سیدالشهداء غرب کابل که منجر به قربانی و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ دانش آموزان شد را محکوم کرد.

در این بیانیه که روز دوشنبه از طریق نمایندگی آن درقم دراختیار ایرنا  قرار گرفت، آمده‌است: بار دیگر تروریست های افراطی و مزدوران بیگانگان حمله مرگ‌بار و جنایت غم انگیز را در منطقه شیعه نشین غرب کابل به وجود آوردند و این حمله سبوعانه و غیرانسانی بیش از ۲۰۰ تن از دانش آموزان و متعلمین و اطفال این مرز بوم را به خاک و خون نشاندند.

در این بیانیه گفته شده است: حزب رفاه ملی افغانستان این حمله وحشیانه و تروریستی را به شدت محکوم می‌نماید و آن را توطئه ای از پیش تعیین شده از سوی گروه‌های افراطی و وهابی می‌داند گرچه گروه تروریستی طالبان این فاجعه را به دوش نگرفته ولی قرائن و شواهد حاکی از آن است که این فاجعه غیرانسانی کار طالبان و گروههای افراطی می‌باشد.

دربخش دیگری ازاین بیانیه آمده‌است:‌حزب رفاه ملی افغانستان کشته و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ تن از متعلمین و دانش آموزان مکتب سیدالشهدا غرب کابل را یک فاجعه ملی می‌داند و از رئیس جمهوری اسلامی افغانستان می‌خواهد به منظور غم شریکی و احترام به این شهدا و شهدای اخیر کشور و به جهت مرهم‌گزاری به دردهای خانواده های معظم شهدا و قربانیان این فاجعه بزرگ و دلخراش ضمن رسیدگی به آنها یک روز را به عنوان ماتم ملی و عزای عمومی درکشور اعلام نمایند تا باشد که مردم مظلوم و ماتم‌زده غرب کابل و در مجموع شیعیان افغانستان احساس نمایند که دولت و رئیس جمهور در غم و اندوه و ماتم آنها شریک هستند.

حزب رفاه ملی افغانستان این حمله ددمشانه را پرسش‌برانگیز و غیرقابل توجیه می‌داند و از نیروهای امنیتی خواهان پاسخ‌گویی شفاف به این حادثه می‌باشد که چه دست‌های مرئی و نامرئی در پشت این قضیه دخیل هستند.

بیانیه حاکی است: حزب رفاه ملی افغانستان از شورای امنیت سازمان ملل متحد و مجامع جهانی می‌خواهد به منظور جلوگیری از وقوع نسل کشی و فاجعه‌ای غیر انسانی دیگر نسبت به شیعیان افغانستان توجه بیشتری نموده و تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

در پایان بیانیه آمده است: حزب رفاه ملی افغانستان تسلیت، همدردی و غم شریکی خود را با خانواده‌های معظم شهدا ابراز داشته و برای شهدا رحمت الهی و فردوس برین و برای مجروحین شفای عاجل از خداوند بزرگ مسئلت می‌نماید.

ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه بعد ازظهر روز شنبه هفته جاری هنگام تعطیلی مدرسه دخترانه سیدالشهدای غرب کابل که شیعیان هزاره در آن درس می خوانند هدف حمله خودرو بمب گذاری شده قرار گرفت که در آن ۵۵ نفر که بیشترین آنها دانش آموزان دختر این مدرسه هستند، کشته و ۱۵۱ تن دیگر هم زخمی و راهی بیمارستان‌ها شدند که وضعیت شماری از آنها وخیم گزارش شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha