قایقران هرمزگانی عازم رقابتهای انتخابی پارالمپیک مجارستان شد

بندرعباس- ایرنا- دبیر هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان هرمزگان از اعزام قایقران هرمزگانی به همراه تیم ملی پاراکانو به رقابتهای انتخابی پارالمپیک مجارستان خبر داد.

حسن کامجو یکشنبه شب در گفت وگوبا ایرنا افزود: اسلام جاهدی که سابقه قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد، به همراه دو ورزشکار دیگر، مسعود قیصری و شهلابهروزی‌راد عازم رقابتهای انتخابی پارالمپیک شد که در روزهای ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه در مجارستان برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: جاهدی از ورزشکاران ارزشمند و توانمند هرمزگانی است که امید بسیاری به موفقیت وی در این رقابتها و کسب سهمیه پارالمپیک داریم.

کامجو با تاکید بر حمایت بیشتر مسوولان و صنایع استان از ورزشهای معلولان و جانبازان، گفت: ورزشکاران هرمزگان از استعداد بسیار بالایی برای کسب موفقیت در عرصه های ملی و بین المللی برخوردار هستند و در طی این سالها نیز با وجود همه کمبودها خوش درخشیدند، اما برای رشد و شکوفایی بیشتر ورزشهای معلولان و جانبازان باید حمایت های بیشتری صورت بگیرد و کمبودهای این بخش تا حدودی برطرف گردد.

دبیر هیات ورزش های جانبازان و معلولان هرمزگان ابراز داشت: در حال حاضر حدود ۶۰۰ ورزشکار و ۱۴ تیم در رشته های قایقرانی، بسکتبال، والیبال نشسته، بدمینتون، تنیس روی میز، دو و میدانی و والیبال ساحلی در بخش ورزش جانبازان و معلولان هرمزگان فعال هستند.

قرار است  رقابت های المپیک ۲۰۲۱  از یکم لغایت هفدهم مردادماه  و پیکارهای پارا المپیک از دوم لغایت چهاردهم  شهریورماه ۱۴۰۰ در توکیو برگزار شود.

رقابت های المپیک و پارالمپیک توکیو  ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۰  برگزار شود اما شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان این رقابت ها را به تعویق انداخت.

کاروان ورزشی ایران با نام ستارگان ایران زمین در رقابت های المپیک ۲۰۲۱ توکیو شرکت خواهد کرد.

نمایندگان ایران تاکنون در ۱۴ رشته ورزشی ۶۰ سهمیه کسب کرده‌اند و با گرفتن چهار سهمیه دیگر ، نسبت به المپیک ۲۰۱۶ ریو، رکورد بیشترین سهمیه‌ها در تاریخ حضور ایران در ادوار المپیک را نیز به خود اختصاص خواهند داد.

دوومیدانی، بسکتبال، تیراندازی، کشتی آزاد و فرنگی، دوچرخه‌سواری، تیروکمان، تکواندو، والیبال، کاراته، شمشیربازی، پینگ پنگ ، بوکس و قایقرانی از جمله رشته هایی هستند که  سهمیه کسب کرده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha