۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84323877
۰ نفر

برچسب‌ها

"پارک ملیح"، حاصل ۱۸ سال همت شهروند میبدی

یزد- ایرنا- یک شهروند خوش ذوق میبدی، بیش از یک هزار درخت شامل کاج، سپیدار، میوه زرداآلو ، سیب ، گوجه سبز و توت را در منطقه بیده این شهر به ثمر رسانده که مورد استفاده مردم قرار می گیرد و به نام "پارک ملیح" معروف شده است.

به گزارش ایرنا مردم محله، فضای سبز ایجاد شده را به نام پارک ملیح می شناسند و ملیح در اصل نام "ملیحه" مادر "جلال کارگر" بانی این پارک است که چون فرزندش به ایجاد این فضا اقدام کرده ، نام پارک با عنوان پارک ملیح بر سر زبانها است.

ماجرای آشنا شدن با پارک ملیح به ویدیوی ارسالی یکی از شهروندان که در فضای مجازی منتشر شد برمی‌گردد .

به سراغ این باغبان خوش ذوق رفتم تا در باره انگیزه کاشت این درختان و استقرار باغ ملیح، سوال کنم، خانه‌اش کنار پارک ملیح واقع شده است.

اولین سوالم از اقای کارگر این بود که چطور به فکر ایجاد این فضا افتاده که او پاسخ داد: چون این مکان، رودخانه ای متروکه و بلاصاحب بود تصمیم به کاشت درخت در آن گرفتم.

کارگر ادامه داد: حدود ۱۸ سال پیش کاشت درختان را شروع کردم و زمانی شد که بچه‌های هیات مذهبی محل نیز به کمک من می آمدند، اوایل برای آبیاری درختان، تانکر آب می خریدم و آنها را به صورت غرقابی آبیاری می کردم و سپس آبیاری آنها قطره ای شد.

این باغبان میبدی، نهال‌های درخت میوه را خودش با هزینه شخصی، تامین و کاشته است اما نهالهای کاج، سرو و سپیدار را از شهرداری و منابع طبیعی گرفته است.

کارگر گفت : تا پنج تا ۶ سال پیش به صورت خود جوش با عشق و علاقه به کاشت درختان ادامه دادم و از آن تاریخ تاکنون زیر پوشش شهرداری مشغول رسیدگی به این فضای سبز هستم.

وی کاشت درخت را صدقه جاریه عنوان کرد و گفت: کاشت درخت را برای استفاده مردم شروع و ایجاد یک فضا با آب و هوای پاک شروع کردم و هم اکنون با دیدن منظره های زیبا مانند استفاده مردم از میوه ها افتخار می کنم.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha