۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۵۳
کد خبرنگار: 2049
کد خبر: 84323832
۰ نفر

برچسب‌ها

جلوگیری از خروج ۲۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در ماهشهر

اهواز - ایرنا - فرمانده پایگاه دریابانی بندر ماهشهر از توقیف یک فروند شناور صیادی حامل بیش از ۲۷ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق در آب‌های شمالی خلیج فارس در ماهشهر خبر داد.

سرهنگ اکبر راشدنیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از خروج سرمایه‌های ملی و هرگونه قاچاق، ماموران پایگاه دریابانی بندر ماهشهر روز گذشته موفق شدند یک فروند شناور صیادی حامل سوخت قاچاق را هنگام خروج از آب‌های کشور متوقف کنند.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از شناور توقیف شده ۲۷ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت از نوع گازوییل که با هدف خروج از کشور و عرضه به دلالان کشورهای حوزه خلیج فارس در مخازن شناور، بارگیری و جاسازی شده بود، کشف کردند.

وی با بیان اینکه چهار متهم در این رابطه دستگیر شدند افزود: محموله کشف شده به همراه متهمان مربوطه پس از تکمیل پرونده مقدماتی تحویل مرجع قضایی شد.

سرهنگ راشدنیا گفت: قاچاقچیان به بهانه صیادی و فعالیت تجاری، سوخت یارانه‌ای دریافت کرده و پس از چند روز بدون هیچ فعالیت صیادی و دریانوردی اقدام به فروش سوخت به شناورهای کشورهای همسایه می‌کنند که دریابانان خوزستان با هوشیاری در کنترل و نظارت دقیق بر شناورها از خروج غیر قانونی سوخت از کشور قاطعانه جلوگیری خواهند کرد.

شهرستان ماهشهر در جنوب خوزستان و در ساحل نیلگون خلیج فارس واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha