رییس بنیاد شهید درگذشت همسر و مادر شهیدان «ابراهیمی هراب» را تسلیت گفت

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه «حاجیه خانم فاطمه سلطان باقرزادی برومند» مادر گرامی شهیدان معزز «رضا و ابراهیم ابراهیمی هراب» و همسر شهید معظم «حمزه علی ابراهیمی هراب» از شهدای استان آذربایجان شرقی را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، سعید اوحدی خطاب به خانواده محترم شهیدان گرانقدر ابراهیمی هراب آورده است : ایمان و ایثار مادران و همسران معظم شهدا که عزیزان خویش را در مسیر پاسداشت آرمان‌ها و ارزش‌های والای الهی، اسلامی و انقلابی هدیه کردند در وصف نمی‌گنجد و کلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان مؤمن و والا مقام نیست.

وی افزود:‌ درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه «حاجیه خانم فاطمه سلطان باقرزادی برومند» مادر گرامی شهیدان معزز «رضا و ابراهیم ابراهیمی هراب» و همسر شهید معظم «حمزه علی ابراهیمی هراب» از شهدای استان آذربایجان شرقی را به شما خانواده محترم تسلیت عرض می‌نمایم.

اوحدی گفت :‌ بی شک ایمان و اراده راستین این شهدا ریشه در اعتقادات ناب و خالصی دارد که توسط خانواده گرانقدر آنان بالندگی یافته که در این میان نقش این بانوی ارجمند بی‌بدیل است. به یقین از دست دادن این سرمایه‌های اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بسیار غم انگیز است.

رییس بنیاد شهید خاطر نشان کرد :‌ از منظر ادب و ارادت بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه پروردگار متعال علو مرتبه ربانی برای آن مرحومه مغفوره و بردباری برای بازماندگان مسألت دارم. امید آن که به فضل الهی و در جوار فرزندان و همسر شهیدشان قرین رحمت ربوبی گردند.

بانو «حاجیه فاطمه سلطان باقرزاده برومند»، همسر مکرم شهید «حمزه‌علی ابراهیمی هراب» و مادر شهیدان «ابراهیم و رضا ابراهیمی هراب» و دارنده نشان ملی ایثار، پس از سال‌ها انتظار و فراق، دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر مادر معظم شهیدان ابراهیمی هراب، فردا دوشنبه  ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در جوار گلزار مطهر شهدای ملک‌عباسی تبریز تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

شهید «ابراهیم ابراهیمی هراب» نخستین شهید این خانواده، متولد ۳ فروردین ۱۳۳۸ به اتفاق پدرش در دفاع از میهن اسلامی ایران در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشت و در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۶۰ در جبهه سوسنگرد به شهادت رسید.

شهید «حمزه علی ابراهیمی هراب» از مبارزان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پدر معظم شهید متولد ۲۵ شهریور ۱۳۰۶ در ۲۲ فروردین ۱۳۶۲ پس از فرزندش به فیض شهادت نائل آمد.
همچنین بسیجی شهید «رضا ابراهیمی هراب» متولد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۴۹ در ادامه دفاع از میهن، پس از برادر و پدرش در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۶۷ در منطقه عملیاتی شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha