۶ میلیارد ریال تجهیزات مقابله با کرونا به مراکز درمانی اصفهان اهدا شد

اصفهان - ایرنا - اقلام و تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا از جمله کپسول اکسیژن، تب‌سنج و وسایل ضد عفونی کننده به ارزش ۶ میلیارد ریال روز یکشنبه به دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی اصفهان اهدا شد.

به گزارش ایرنا، مراسم اهدای دستگاه‌های تشخیص و درمان کرونا از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران به مراکز درمانی عصر روز یکشنبه در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در اصفهان در این مراسم گفت: بانک مهر ایران ۱۵ هزار قلم تجهیزات پزشکی به مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال برای توزیع در سراسر کشور خریداری و اهدا کرد که سهم استان اصفهان از آن ۶ میلیارد ریال است.

رضا اسفندیاری با بیان اینکه این کار با توجه و مشورت مسوولان دانشگاه علوم پزشکی از اصفهان آغاز شد، افزود: این اقلام و تجهیزات پزشکی شامل کپسول اکسیژن، دستگاه های ضد عفونی کننده و تب سنج است که در ۲۳ دانشگاه علوم پزشکی کشور و ۱۲۶ مرکز زیر پوشش آنها توزیع شد.

وی با اظهار امیدواری کرد که بانک مهر ایران به عنوان الگو و سایر بانک ها در جهت خدمت به مردم بویژه در مقابله با کرونا، قدم های بیشتری بردارند و اظهار داشت: خدمات بانکداری الکترونیکی در دوران کرونا گسترش بسیاری یافت و بانک مهر ایران نیز امکان افتتاح حساب بدون حضور در شعب را فراهم کرد.

اسفندیاری اضافه کرد: این بانک با اهدای وام قرض الحسنه در بخش های اشتغال، کارآفرینی، کمک معیشت، درمان، ازدواج و حمایت از مددجویان در جهت بهبود وضعیت اقتصادی اقشار مختلف جامعه حرکت می کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این مراسم، گفت: کادر درمان و بهداشت در ۱۵ ماه بدون تعطیلی در خط مقدم مقابله با کرونا ایثار و فداکاری کردند و به حمایت های مردم و مسوولان نیاز دارند.

طاهره چنگیز با اشاره به اینکه برخی از بزرگترین نظام های سلامت دنیا مانند انگلیس در برابر اوج اخیر شیوع ویروس کرونا و گونه های جهش یافته آن به زانو درآمدند و برای برخی از بیماران خود تخت بستری نداشتند، افزود: ما در کشورمان با وجود بضاعت مالی بسیار کمتر و تحریم ها با همدلی و همراهی ارکان مختلف جامعه هنوز بیماری را سراغ نداریم که به دلیل اِشغال ظرفیت بیمارستان رد یا خدمتی از او دریغ شده باشد.

وی تاکید کرد: موفقیت ما در مواجهه با همه مسائل از جنگ تحمیلی تا شیوع ویروس کرونا بیش از آنچه که مرهون تجهیزات و امکانات پزشکی باشد ، مرهون عوامل انسانی و افراد با انگیزه و عالِمی است که جهاد می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اوائل دوران شیوع ویروس کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: در آن زمان ما هنوز تجهیزات زیادی نداشتیم و ماسک به اندازه کافی نبود اما اکنون میزان تولید آن در استان اصفهان ده‌ها برابر شده که این موفقیت مرهون تلاش افراد با انگیزه در تولید دستگاه ها و مواد مورد نیاز مانند " مِلت بلون " است.

چنگیز همچنین با بیان اینکه حمایت از گروه های دانشجویی با بضاعت دولت، محدود است، خواهان پایه گذاری طرح های حمایتی از دانشجویان پزشکی دوره های تخصصی شد که دوره های دستیاری خود را در مناطق محروم سپری می کنند.

به گزارش ایرنا، در زمان حاضر حدود یکهزار و ۹۹۷ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان اصفهان بستری هستند که ۳۸۹ نفر آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید- ۱۹، هم اکنون سه شهرستان دهاقان، شهرضا و کاشان در استان اصفهان در وضعیت قرمز(بسیار پرخطر)، سه شهرستان خور و بیابانک، برخوار و بویین میاندشت در وضعیت زرد(خطر متوسط ) و ۱۸ شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارند.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید -۱۹ از اسفند سال ۹۸ در کشورمان شیوع یافت و تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر به آن مبتلا شده و بیش از ۷۴ هزار نفر جان باخته اند.

در زمان حاضر ۴۶شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۳۹ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha