۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۲
کد خبرنگار: 762
کد خبر: 84323686
۰ نفر

برچسب‌ها

هویت سردار شهیدی که روز ۱۹ اردیبهشت شناسایی شد

تهران - ایرنا - هویت سردار شهید «ابوالفضل رفیعی سیج» جانشین فرمانده لشکر ۵ نصر خراسان رضوی که پس از ۳۴ سال بعد شهادت وی از طریق آزمایش DNA در روز ۱۹ اردیبهشت شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثارو شهادت ایرنا ،‌ هویت پیکر مطهر شهید جاوید الاثر (گمنام) مدفون در دانشگاه فردوسی مشهد شناسایی شد. این پیکر مطهر متعلق به جانشین فرمانده لشکر ۵ نصر استان خراسان است که بعد از گذشت ۳۴ سال از شهادتش هویت او توسط آزمایش DNA شناسایی شد.

سردار شهید «ابوالفضل رفیعی سیج» در ۱۱ فروردین ۱۳۳۴ در روستای سیج  از توابع شهرستان کلات به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا پایان راهنمایی ادامه داد و سپس جهت تحصیل علوم حوزوی یه یکی از مدارس حوزه علمیه مشهد رفت و  ۷ سال آنجا به تحصیل حوزوی مشغول بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل علاقه زیاد به امام(ره) راهی قم شد و به عضویت سپاه قم درآمد و جزء حافظان بیت امام(ره) شد.

فعالیت سیاسی در کنار تحصیل

روحانی شهید؛ ابوالفضل رفیعی در کنار تحصیل علوم دینی، با مسایل سیاسی روز آشنا شد و به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت. در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت داشت. در ارشاد مردم می کوشید. چندین بار از طرف ماموران رژیم تحت تعقیب قرار گرفت، که هر بار با زیرکی تمام از مهلکه می گریخت.

در اوایل انقلاب، دو تن از نیروهای رژیم پهلوی را با شگرد خاصی مضروب ساخت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی او به عنوان مسئول گشت سپاه مشهد موفق  و به دستگیری و هلاکت عده ای از منافقین گردید.

با شروع جنگ تحمیلی هم عازم جبهه‌های نبرد شد و مسئولیت‌های مختلفی را به عهده گرفت که آخرین آن‌ها جانشینی فرماندهی لشکر ۵ نصر بود. او در عملیات خیبر خوش درخشید و در ۱۲ اسفندماه ۱۳۶۲ در حالی که جانشینی فرماندهی لشکر ۵ نصر را بر عهده داشت در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسید و در شمار شهدای مفقودالاثر جای گرفت.

زمزمه شناسایی شهید گمنام بر سر زبان‌ها افتاد

زمزمه شناسایی شهید گمنام مدفون دانشگاه فردوسی مشهد بر سر زبان‌ها افتاد. خیلی زود مشخص شد این شهید نه تنها گمنام نیست بلکه از شهره خاصی میان اهالی خراسان و علی الخصوص رزمندگان لشکر ۵ نصر برخوردار است. او یک رزمنده معمولی نبود بلکه سردار خط شکن نبرد خیبر بود که در این عملیات در کنار نهر فرات به شهادت رسید. پیکر شهید گمنام دانشگاه فردوسی متعلق به سردار شهید ابوالفضل رفیعی جانشین فرمانده لشکر ۵ نصر است. 

پیکر مطهر این پاسدار شهید در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰در دانشگاه فردوسی به عنوان شهید گمنام به خاک سپرده شد که هویت پیکر مطهر او پس از گذشت ۳۴ سال از شهادتش و گذشت ۶ سال از تدفینش توسط آزمایش DNA شناسایی شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha