استاندار کردستان: فرودگاه سقز تا ۲۰ خرداد به بهره‌برداری می‌رسد

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: پیمانکاران و دستگاه‌های خدمات‌رسان باید تمام تلاش خود را به کار گیرند که پروژه فرودگاه سقز تا ۲۰ خرداد امسال تحویل داده شود و به بهره‌برداری برسد.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز یکشنبه در حاشیه بازدید از پروژه فرودگاه سقز اظهار داشت: این پروژه باید تا پیش از ۲۰ خرداد سال جاری به بهره‌برداری برسد و دیگر بهانه‌ای برای به تعویق انداختن این طرح پذیرفته نیست.

وی اضافه کرد: همه باید با همدلی و همفکری وعده‌ای را که به مردم سقز و استان دادیم، محقق کرده و هرچه زودتر این طرح مهم را به بهره‌برادری برسانیم، چراکه کار بسیار ارزشمندی است و توسعه منطقه را به دنبال خواهد داشت.

استاندار کردستان یادآور شد: مدیران و پیمانکاران، شرکت ساخت و توسعه فرودگاه‌ها و خود ما نیز تعهد کردیم که ظرف مدت یک ماه فرودگاه سقز را به بهره‌برداری برسانیم و این وعده حتما رسانه‌ای خواهد شد.

مرادنیا خواستار جدیت پیمانکاران و دستگاه‌های خدمات‌رسان در راستای بهره‌برداری از فرودگاه سقز شد و تاکید کرد: در صورت سهل‌انگاری دستگاه‌ها در اجرای وظایف محوله، دچار مشکل شده و در نتیجه با افراد یا دستگاه‌های کم‌کار برخورد خواهد شد.

فرودگاه سقز در سال ۱۳۹۵ به عنوان یک پروژه خاتمه یافته خارج از دستور قرار گرفته بود که به همت استاندار کردستان و مسوولان وقت، دوبار به طرح اعتبار تزریق شد و هم اکنون با تامین اعتبارات لازم، دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی است و پیمانکاران زیادی برای اتمام این طرح فعالیت می کنند.

طول باند این فرودگاه ۲ هزار و ۸۰۰ متر، عرض آن ۳۰ متر و مساحت ترمینال ۲ هزار و ۳۰۰ متر است.

ترمینال و ساختمان جانبی فرودگاه ۸۶ درصد و توسعه سطوح پروازی ۵۲ درصد پیشرفت دارد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha