فرماندار: سفر به همدان در تعطیلات عید فطر ممنوع است

همدان- ایرنا- فرماندار همدان از ممنوعیت سفر به این شهرستان در تعطیلات عید فطر خبر داد و گفت: تردد خودروها با پلاک غیر بومی از ساعت ۱۲ روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ممنوع است.

 «محمدعلی محمدی» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تردد در روزهای منتهی به عید فطر با پلاک غیر بومی در همه شهرهای قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است و در همدان نیز این محدودیت ها اعمال می شود.

وی از کنترل ورودی های شهر همدان در این راستا خبر داد و افزود: در ایام ذکر شده هیچگونه مجوز تردد برای خودروها صادر نمی شود و سامانه صدور مجوز ترددهای ضروری غیر فعال خواهد بود. 

فرماندار همدان تصریح کرد: برخی از شهروندان ساکن همدان نیز دارای خودرو با پلاک غیر بومی هستند و تردد این خودروها شائبه حضور مسافر را برای شهروندان ایجاد می کند از این رو هر گونه تردد خودرو با پلاک غیر بومی ممنوع و مشمول جریمه می شود. 

محمدی خاطرنشان کرد: تردد شبانه تمام خودروها نیز از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد همچنان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه و در صورت تکرار توقیف خواهند شد.

به گفته او شناسایی تخلفات ترددها هم توسط دوربین و هم توسط تیم‌های گشت پلیس راه و راهور انجام و همچنین جریمه یک میلیون تومانی برای ورود به شهرهای قرمز و ۵۰۰ هزار تومانی ورود به شهرهای نارنجی برای پلاک های غیر بومی اعمال می شود و به ازای هر ۲۴ ساعت تردد غیر مجاز در شهرهای قرمز و نارنجی یک بار دیگر به مبلغ ‌جریمه اضافه می شود. 

به گزارش ایرنا، درحال حاضر ۲ شهرستان «بهار و اسدآباد» در وضعیت قرمز و دیگر شهرستان های استان همدان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha