زمان شناسی و اقدام به هنگام مهمترین گام در حفظ امنیت است

کیش - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به موقعیت کیش درخلیج فارس و خاور میانه گفت: زمان شناسی و اقدام به هنگام مهمترین گام در حفظ امنیت و تحقق اهداف پدافند غیرعامل است.

به گزارش ایرنا، سعید پورعلی روز یکشنبه در چهارمین جلسه شورای پدافند غیر عامل جزیره کیش ، آمادگی مقابله با تهدیدات را هدف اصلی برگزاری این شورا اعلام کرد و افزود: آمادگی همه جانبه از مولفه های قدرت ملی در هر کشور و عامل مدیریت مناسب برابر تهدیدات است .

وی افزود: مقابله با تهدیدات ناشی از اقدامات غیر نظامی، سایبری، بیولوژیکی و آسیب زدن به حوزه های انرژی و زیر ساختی دشمن از شیوه های مرسوم و جاری جایگزین حمله نظامی است و هر روز حساسیت های کشور در زمینه پدافند غیرعامل بیشتر می شود.

سعید پورعلی از اجرای چهار رزمایش قطع برق و تخلیه اضطراری بندر در سال جاری خبر داد و گفت: این موارد موجب آمادگی هرچه بیشتر جزیره کیش در برابر حوادث غیر مترقبه یا تهدیدات احتمالی دشمن خواهد بود.

وی اضافه کرد: طرح جامع پدافند غیرعامل جزیره کیش به عنوان نخستین طرح مطالعاتی در همین حوزه، سال گذشته با نگاه و نظر سازمان پدافند غیرعامل به نتیجه رسید تا از طریق شیوه نامه ها و دستور العمل هایی در زمینه اجرای این طرح در جزیره اقدامات خوبی انجام شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: کیش محیط امن و آرام با ضریب امنیتی بالا در منطقه مهمی مانند خلیج فارس و خاورمیانه است که درگیری های زیادی پیرامون آن در سطح منطقه وجود دارد و بسیاری از کشور ها نیز از این مسایل در امان نستند به همین دلیل توجه به چنین موضوعی این پیام را به همراه دارد که باید برای حفظ امنیت با هوشیاری، زمان شناسی و اقدامات به هنگام حرکت کنیم.

مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این جلسه گفت: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، پدافند غیرعامل مانند مصون سازی بدن است و زمانی که به درستی اجرا شود، تهاجم دشمن بر کشور هیچ اثری نخواهد داشت و ضربه و آسیبی به ما وارد نمی شود.

محمد صادق سرافراز لازمه مقابله موفق در برابر تهدیدات دشمن را انسجام، هماهنگی و برنامه ریزی اعلام کرد و افزود: پدافند غیرعامل حرکتی عملیاتی است و مانور یکی از محورهای مهم این حرکت است.

وی گفت: موقعیت جغرافیایی کیش موضوع حائز اهمیتی است که تهدیدها و آسیب ها نیز در چنین شرایطی با سرزمین اصلی بسیار متفاوت تر و بیشتر خواهد بود از این رو پدافند غیرعامل باید مورد توجه و برنامه ریزی دقیق تری قرار گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha