منطقه آزاد بوشهر می‌تواند به الگوی تولید و صادرات در کشور تبدیل شود

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: منطقه آزاد بوشهر از مطالبه‌های اصلی مردم این استان از پیش از انقلاب اسلامی بوده که اکنون تحقق یافته و می‌تواند به الگوی موفق تولید و صادرات در میان مناطق آزاد کشور تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و مسئولان پارک علم و فناوری خلیج فارس، اظهار کرد: بسیاری از اظهار نظرهایی که در فضای رسانه و مجازی استان درباره مسائل و آسیب‌های ایجاد منطقه آزاد مطرح می‌شود کارشناسانه نیست.

وی افزود: هرچند ممکن آسیب ها و ضعف‌هایی نیز در این زمینه وجود داشته باشد اما  با این دلیل نباید این فرصت ارزشمند از مردم استان گرفته شود و لازم است با استفاده از تجربه سایر مناطق ار بروز آسیب‌ها پیشگیری کرد.

گراوند به شرکت‌های دانش بنیان مستقر در استان بوشهر توصیه کرد: با هماهنگی و همکاری‌هایی که صورت می‌گیرد از فضای تازه و ظرفیتی که برای استان ایجاد شده استفاده کنند تا منطقه آزاد بوشهر به کانون تولید و صادرات تبدیل شود.

استاندار بوشهر عنوان کرد: در منطقه آزاد بوشهر، باید جزیره عباسک به عنوان جزیره نوآور تعریف شود و با این کاربری بر روی آن سرمایه‌گذاری شود.

گراوند در ادامه با بیان اینکه استفاده از تولیدات بومی کم‌هزینه‌تر و به صرفه‌تر است، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان باید از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان به عنوان داشته‌های استان استفاده کنند.

وی بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در استان به سمت حوزه‌هایی که نیاز و ظرفیت استان است حرکت و پیشنهادات خود را در این زمینه ارائه کنند.

استاندار بوشهر گفت: مشکلات عموم شرکت‌های دانش بنیان در استان باید دسته بندی و با انعکاس در کارگروه رفع موانع تولید و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برای حل آن‌ها چاره‌اندیشی شود.

گراوند اظهار کرد: شعار تولید، پشتیبانی و مانع زدایی بزرگترین سرمایه برای برداشتن موانع تولید است و کلام رهبری در این خصوص به عنوان حجت، یک تکلیف دینی و علاج بسیاری از مشکلات تولید و اقتصاد است.

استاندار بوشهر افزود: لازم است نگاهی علمی، تعهد آور و همراه با ایمان به این شعار داشته باشیم.

منطقه آزاد بوشهر شامل اراضی منطقه ویژه اقتصادی و اراضی مقابل آن به سمت جزایر نگین، عباسک و صدرا است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha