برنامه‌ریزی برای واکسیناسیون همه گروه‌های هدف در جهرم شده است

شیراز-ایرنا-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: اینک که نوبت واکسیناسیون سالمندان است از مجموع پنج هزار سالمند، ۲ هزار نفر آنان واکسینه شده‌اند و برنامه‌ریزی برای واکسیناسیون همه گروه‌های هدف در جهرم انجام شده است.

سید مجید ارجمند یکشنبه در ستاد شهرستانی مقابله با کرونا افزود: تا سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ واکسیناسیون برای گروه‌های بالای ۸۰ سال ادامه دارد، دیگر سالمندان که واکسینه نشده اند حتما به مراکز اعلام شده واکسیناسیون مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: بعد از آخرین روز از مهلت واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال، واکسینه شدن گروه های سنی ۷۰ تا ۸۰ سال آغاز می‌شود. چنانچه سالمند بالای ۸۰ سال تا موعد مشخص شده نتواند برای واکسینه شدن مراجعه کند، می‌تواند با گروه های سنی ۷۰ سال واکسینه شود.
 
وی اضافه کرد: از خرداد ماه امسال با توجه به ورود حجم بالای دوز واکسن به کشور، واکسیناسیون در سطح وسیع انجام می‌شود و شامل گروه های سنی ۶۰ سال هم خواهد شد.

به گفته وی تا پایان شهریور ماه سال جاری تمامی گروه‌های سالمند واکسینه می‌شوند.

ارجمند گفت: برای انجام واکسیناسیون به صورت وسیع  نیاز به سالن‌های بزرگ با تهویه هوای مناسب است که برای اجرای آن نیاز به همکاری سایر نهادهای شهرستان برای آماده‌سازی یک مکان مناسب برای واکسیناسیون هستیم.

وی اظهار کرد: از اصناف شهرستان جهرم سپاسگزاریم که همکاری چشمگیری در کنترل بیماری داشته‌اند. در حال حاضر نباید اوضاع را عادی بدانیم و فراموش نکنیم که تجمعات، برگزاری مراسم ها و سفر علت اصلی شکل گیری موج چهارم بود ، رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچنان باید ادامه داشته باشد.

ارجمند اضافه کرد: واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ به معنای این نیست که فرد دیگر نیاز به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ندارد. واکسیناسیون تنها شدت و کشندگی بیماری را کم می‌کند.

وی بیان کرد: افرادی که در اولویت واکسن زدن هستند و علائم سرما خوردگی دارند حتما قبل از واکسینه شدن به مراکز منتخب نمونه گیری مراجعه کنند و تست کرونا دهند. زیرا اگر تست کرونای آنها مثبت شود واکسیناسیون اثر نخواهد داشت.

رئیس آموزش و پرورش جهرم  نیز در این جلسه گفت: امتحان همه دروس پایه نهم و دوازدهم در شهرستان به صورت حضوری است. تعداد حوزه های امتحان را افزایش داده ایم تا فاصله گذاری اجتماعی به خوبی انجام شود.

مهدی نیکفر  افزود: این اطمینان را به مردم شریف شهرستان می دهیم که حفظ سلامتی دانش آموزان در اولویت ماست. تا زمان امتحانات اگر تست کرونای یک دانش آموز مثبت شود و توسط علوم پزشکی به ما اعلام شود  مکان امتحان این دانش آموزان جدا از دیگران خواهد بود و با انجام رعایت کامل پروتکل های بهداشتی امتحان برگزار خواهد شد.

وی ابراز کرد: امتحان پایانی سایر پایه ها در شهرستان نیز به صورت غیرحضوری و مجازی انجام می‌شود.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha