اعلام آمادگی وزارت ورزش برای کمک همه‌جانبه به فدراسیون نجات غریق

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با تاکید بر اینکه ماهیت و وظایف فدراسیون نجات غریق و غواصی متفاوت با سایر فدراسیون هاست، گفت: برای ارائه هرگونه کمک به این فدراسیون که با جان و سلامت انسان ها سروکار دارد، آماده‌ایم.

به گزارش ایرنا، مهدی حیدری رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی به همراه برخی روسای کمیته‌های این فدراسیون امروز (یکشنبه) با عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان دیدار و گفت‌وگو کرد. 

تاکید بر کاهش آمار مغروقین در سواحل کشور 

حیدری در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌های وزارت ورزش و معاون توسعه ورزش همگانی از فدراسیون نجات غریق گفت: از چهار ماه پیش که مسوولیت فدراسیون را برعهده گرفتم، آسیب شناسی و برنامه‌ریزی برای رفع نقایص را در دستور کار قرار دادیم تا بتوانیم برای آینده گام‌های موثرتری برداریم. 

وی ادامه داد: نشست با نهادها و سازمان‌های مرتبط که می‌توانند به پیشبرد اهداف فدراسیون کمک کنند را در دستور کار قرار دادیم. در همین راستا تفاهم نامه‌هایی را هم با برخی نهادها از جمله سازمان جمعیت هلال احمر، نیروهای مسلح، وزارت آموزش و پرورش، فدراسیون دانش آموزی و ... منعقد کردیم. 

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی با تاکید بر این که این فدراسیون برای تابستان سال جاری برنامه های ویژه را در نظر گرفته است، گفت: هدف ما این است که با اجرای چند طرح به کاهش تعداد مغروقین در سواحل کشور کمک کنیم. 

مهدی حیدری در پایان دو طرح این فدراسیون را به معاون وزیر ورزش ارائه کرد و گفت: یکی از طرح هایی که بزودی اجرا خواهیم کرد، مربوط به هفته پیشگیری از غرق شدگی است که در راستای پویش «قرن بدون غریق» عملیاتی خواهد شد. همچنین طرحی را برای تجهیز و سازماندهی ناجیان غریق آماده کرده ایم که برای اجرای آن به بودجه ویژه و کمک وزارت ورزش نیاز داریم.

آمادگی وزارت ورزش برای کمک به فدراسیون نجات غریق و غواصی

عبدالحمید احمدی نیز در این دیدار با آرزوی موفقیت برای رئیس جدید فدراسیون و همکارانش در چهار سال پیش رو گفت: فدراسیون نجات غریق با سایر فدراسیون ها متفاوت است چرا که ماهیت آن با جان مردم سروکار دارد و همین امر وظیفه همه مسوولانش را سنگین می کند. 

احمدی با اعلام آمادگی معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش برای کمک به فدراسیون نجات غریق و غواصی گفت: تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا براساس برنامه و طرح‌هایی که ارائه می‌شود در راستای اجرای برنامه‌های این فدراسیون قدم برداریم.

معاون وزیر ورزش بر تعامل با نهادها و سازمان های مرتبط با فدراسیون برای پیشبرد برنامه ها تاکید کرد و گفت: برای استفاده از پتانسیل کشور در راستای کمک به کاهش تعداد مرگ و میر در سواحل نیاز است که با همه نهادها و دستگاه‌های مرتبط تعامل خوب و سازنده‌ای برقرار شود و با هم اندیشی و هم افزایی برنامه‌های مد نظر فدراسیون اجرایی شود. 

عبدالحمید احمدی ادامه داد: در کنار فعالیت‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد نیاز است که ارتباط فدراسیون با مسوولان آسیایی و جهانی هم برقرار شود تا با دعوت از آنها و همچنین مدرسان صاحب نام، سطح کیفی و فنی ناجیان غریق و همه عوامل فدراسیون ارتقا پیدا کند و فدراسیون ایران هم بتواند در مجامع بین‌المللی جایگاه شایسته‌ای پیدا کند. 

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش در پایان تاکید کرد: در حوزه همگانی تلاش خواهیم کرد با توجه به ردیف بودجه‌ای که در اختیار داریم به فدراسیون نجات غریق و غواصی کمک کنیم و بودجه امسال کمیته همگانی را افزایش دهیم. 

در این دیدار مهدی مستجاب الدعوه عضو هیات رئیسه، بیژن پیریایی رئیس کمیته پیشگیری از غرق شدگی، رضا خسروی سرپرست کمیته همگانی و مجتبی ارشدی نیز حضور داشتند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha