رئیس دانشگاه شیراز:آموزش مجازی را در شرایط کرونا به فرصت تبدیل کردیم

شیراز- ایرنا - رئیس دانشگاه شیراز گفت:توانستیم با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای آموزش مجازی،تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنیم.

حمید نادگران یکشنبه در آیین بزرگداشت روز معلم و استاد که به صورت آنلاین در فضای مجازی برگزار شد، اظهار کرد: عدم حضور دانشجویان و استادان در دانشگاه ها در دوران همه گیری کرونا بسیار ناراحت کننده است. امیدوارم هر چه زودتر این بحران را پشت‌سر بگذاریم و شاهد حضور پرشور دانشجویان در دانشگاه ها باشیم.
وی ادامه داد: آموزش عالی کشور در ایام کرونا توانست امتحان خوبی پس بدهد. تلاش، جدیت و زحمات مضاعف استادان و فرهیختگان نسبت به زمانی که کلاس ها به صورت حضوری برگزار می شد، باعث شد که فرآیند آموزش جوانان این مرز و بوم حتی یک لحظه هم متوقف نشود.
نادگران اضافه کرد: آموزش عالی کشور به یکباره با پدیده ای روبه رو شد که هیچ گونه شناختی نسبت به آن نداشت لذا می بایست با انجام برنامه ریزی مدون و منسجمی با این بحران مواجه می شد. همچنین باید تلاش می کرد تا همراه با انجام برنامه ریزی های لازم شرایطی را فراهم کند که فرآیند آموزش هم ادامه پیدا می کرد.
وی بیان کرد: دانشگاه هایی که از زیرساخت های مناسب بهره می بردند کمک شایانی به سایر دانشگاه ها کردند و دانشگاه هایی هم که زیرساخت ضعیفی داشتند، متوجه شدند که به منظور فراهم آوردن امکانی برای آموزش مجازی باید زیرساخت های لازم را مهیا کنند، در واقع ما توانستیم تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنیم.
نادگران عنوان داشت: جا دارد که از اعضای هیئت علمی دانشگاه که با تلاش طاقت فرسا بار آموزش مجازی را به دوش کشیدند و در این مسیر از حرکت باز نایستادند، تشکر و قدردانی ویژه ای داشته باشم.
وی ابراز داشت: ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا بخش عمده ای از مشکلات مربوط به آموزش مجازی را برطرف کنیم و درصدد هستیم که بتوانیم مشکلات و ایرادات فنی دیگری هم که در این زمینه وجود دارد حل کنیم. امیدواریم که این حرکت همدل و هم افزا ادامه پیدا کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha