۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 84323596
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵ واحد بزرگ تولیدی کشاورزی در استان همدان احداث می‌شود

همدان-ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی جهادکشاورزی استان همدان گفت: ۵۵ واحد بزرگ کشاورزی با ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی ۶ هزار و ۴۰۰ نفر در این استان احداث می شود.

به گزارش ایرنا، «محمدرضا شهسواری» روز یک‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بیش از ۱۵۰ واحد برای تکمیل و بهره‌برداری در استان همدان در حال اجراست که ۸۱ طرح آن در بخش کشاورزی با ۲۲۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برای ۲ هزار ۲۶۳ نفر امسال به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به صدور ۷۹۰ فقره جواز تأسیس فعال برای ساخت و ساز در بخش کشاورزی استان همدان، گفت: ۴۱۹ فقره جواز از این تعداد بیش از  ۲۰ درصد و ۱۷۵ طرح نیز بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تصریح کرد: مشکلات مالی، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش و مسایل مدیریتی از جمله موانع موجود در مسیر فعالیت بهینه و کامل براساس ظرفیت واحدهای تولیدی بخش کشاورزی استان همدان است.

شهسواری با تاکید بر حفظ و تثبیت واحدهای تولیدی فعال کشاورزی استان، افزود: هشت هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی در بخش کشاورزی استان مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۲۰۰ واحد با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت، ۲۳۴ واحد با ظرفیت ۳۰ تا ۷۰ درصد و  یک هزار و ۴۳۴ واحد نیز با بیش از ۷۰ درصد ظرفیت مشغول کار هستند.

وی با تاکید بر زمینه سازی برای بازگشت واحدهای تولیدی راکد دارای قابلیت برای تولید، اظهار داشت: برهمین اساس سال گذشته زمینه مناسب برای بازگشت به چرخه تولید ۴۹ واحد تولیدی راکد بخش کشاورزی استان همدان که عمدتا در تملک بانک ها بودند، فراهم شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه ۳۳ واحد در بخش کشاورزی در تملک بانک ها قرار دارند، گفت: برای فعال کردن این واحدها و بازگشت به چرخه تولید این واحدها با بانک های مربوطه مذاکره شده است.

به گفته وی، ۵۰۲ میلیارد تومان طی سال گذشته در بخش کشاورزی استان همدان با مشارکت بانک ها سرمایه گذاری شد که امسال این رقم به بیش از  ۴۰۰ میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در  واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری افزایش خواهد یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha