۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۵
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84323580
۰ نفر

برچسب‌ها

پاپ فرانسیس خواهان پایان خشونت در قدس شد

تهران – ایرنا – پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز یکشنبه با فراخوان طرفین درگیری در بیت المقدس به محترم شمردن هویت چندفرهنگی این شهر، خواستار پایان خشونت در آن شد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ پاپ در گردهمایی زائران مسیحی کاتولیک در میدان سن پیتر شهر رم گفت: خشونت، خشونت به بار می آورد.

ماموران امنیتی رژیم صهیونیستی در حمله های شنبه شب به فلسطینیان در بیرون بخش شرقی بیت المقدس، همزمان با حضور ده ها هزار نمازگزار مسلمان در مسجدالاقصی به مناسبت مراسم احیای شب قدر، صدها تن را زخمی و مصدوم کردند.

مسلمانان اهل سنت اعتقاد دارند که طبق حدیث نبوی، شب قدر در یکی از ۱۰ شب آخر ماه رمضان واقع شده‌ و اغلب شب بیست و هفتم را شب قدر می‌دانند و در آن شب به برگزاری نماز، خواندن قرآن، دعا، احیا و شب‌زنده‌داری می‌پردازند.

بیش از ۹۰ هزار فلسطینی - با وجود اقدامات شدید اشغالگران و جلوگیری آنها از رسیدن شمار زیادی از نمازگزاران به مسجد الاقصی و جلوگیری از ورود ساکنان کرانه باختری به شهر اشغالی قدس - مراسم شب مبارک قدر را در مسجدالاقصی احیا کردند.

برخی مناطق کرانه باختری رود اردن و شهر اشغالی قدس بویژه منطقه باب العامود و محله شیخ جراح از آغاز ماه مبارک رمضان شاهد حملات نیروهای رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به شهروندان فلسطینی بوده است.

اشغالگران صهیونیست از روز جمعه همزمان با «روز جهانی قدس» تجاوزات و تعرضات خود علیه فلسطینیان و نمازگزاران فلسطینی در محوطه مسجد مبارک الاقصی و «باب العامود» و «الشیخ جراح» را تشدید کرده‌اند.

هلال احمر فلسطین دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در محوطه مسجد الاقصی، الشیخ جراح و باب العامود، دستکم ۲۰۵ نفر مجروح شدند.

بیشتر کشورهای اسلامی و عربی اقدامات نظامیان صهیونیست در حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی را محکوم کرده و خواهان اقدامات بین‌المللی برای مواجهه با تجاوزات رژیم اشغالگر قدس شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان