جشنواره مطبوعات مرزی ایران و عراق در کرمانشاه برگزار می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه اعلام کرد جشنواره مطبوعات با گستره شمالغرب، غرب و جنوب غرب کشور از استان آذربایجان غربی تا خوزستان و نیز استان‌های همسایه مرزی عراق در کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، «بهرام فاضلی» روز یکشنبه در نشست هم اندیشی برگزاری این جشنواره فرامرزی با اشاره به اثرات آن اظهار داشت: این نوع رفت و آمدها و تبادلات فرهنگی بین کشورهای همسایه که دارای اشتراکات فرهنگی و دینی هستند، باید به عنوان الگویی در سایر مناطق نیز تکرار شود.

وی تاکید کرد: اجرای موفقیت آمیز این جشنواره می‌تواند به عنوان الگویی در تمام استان‌های کشور شناخته شده و با تبادلات فرهنگی میان کشورهای همسایه منجر شود.

رییس خانه مطبوعات نیز در این نشست گفت: فراهم آوردن زمینه رقابت سالم در راستای ارتقای سطح کیفی و محتوایی رسانه‌های منطقه، گسترش مبادلات فرهنگی و رسانه ای بین استان‌های مرزی، توسعه و امنیت پایدار فرهنگی و اجتماعی در منطقه، تقویت فضای همدلی و همگرایی بیشتر بین استان های مرزی با کشورهای همسایه از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وحید نیشابوری یادآور شد: بر اساس فراخوانی که تهیه و منتشر خواهد شد این جشنواره شامل مقاله، سرمقاله و یادداشت، خبر، گزارش، گفت وگو و مصاحبه، تیتر، طنز، صفحه آرایی، عکس، طرح و کاریکاتور خواهد بود.

 در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۱۶۵ نشریه محلی و پایگاه خبری و ۹۲ نمایندگی نشریات سراسری وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha