۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84323488
۱ نفر

برچسب‌ها

دانش آموز البرزی رتبه برترمسابقه جهانی نقاشی را  کسب کرد

کرج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: یکتا اسماعیلی دانش آموز دبیرستان متوسطه دوره اول امام جعفر صادق (ع) آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج رتبه نخست مسابقه جهانی نقاشی کرونا را کسب کرد.

سالار قاسمی روزیکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این دانش آموز در گروه سنی ۱۵-۱۴ مسابقه نقاشی سازمان بهداشت جهانی(WHO) با موضوع "محافظت از خود و مردم در برابر بیماری همه گیر کووید- ۱۹" حائز رتبه نخست شد.

وی خاطرنشان کرد: برندگان این مسابقه توسط هیأت داوران دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در شهر قاهره کشور مصر انتخاب شدند.

وی بیان داشت: یکتا اسماعیلی با کسب رتبه اول موفق به دریافت جایزه ۱۷۵ دلاری به همراه لوح یادبود،خواهد شد.

وی تصریح کرد: شرکت‌کنندگان از ۲۲ کشور منطقه مدیترانه شرقی با یکدیگر رقابت کردند که ۱۲ اثر از دانش آموزان ایرانی در گروه‌های سنی مختلف موفق به کسب رتبه‌های اول تا پنجم در این مسابقه شدند.

قاسمی یادآورشد: برخی از نقاشی‌ها نیز برای قدردانی از پزشکان و کارکنان درمانی کشیده شده و یا دلتنگی کودکان را برای مدرسه نشان می‌دهد. درخلق گروهی دیگر از این آثار نیز از قوه تخیل یا طبیعت الهام گرفته شده است.   

وی ادامه داد: این مسابقه بین‌المللی فروردین‌ ماه امسال در دفتر منطقه‌ای سازمان واقع در قاهره مصر فراخوان و برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: رقابت‌های نقاشی سازمان بهداشت جهانی (WHO) همه‌ ساله با یک شعار در بین دانش آموزان سراسر جهان برگزار می‌شود و جوایز برگزیدگان ایرانی این مسابقه نیز ازطریق دفتر سازمان جهانی بهداشت در تهران به آنها اهدا خواهد شد.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد که بیش از ۱۲۳ هزار آن در مدارس ناحیه چهار کرج تحصیل می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha