مردم با اعتماد به واکسن کرونا با دانشگاه علوم پزشکی سمنان همکاری کنند

سمنان- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: واکسن‌هایی که توسط این دانشگاه تهیه و تزریق می‌شود، سالم، مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی است و مردم با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند.

جعفر جندقی روز یکشنبه به رسانه‌ها ابراز داشت: تا کنون عوارض جدی پس از تزریق واکسن کرونا در استان مشاهده نشده است.

وی افزود: واکسیناسیون گروه‌های هدف در شهرهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: در گام اول گروه های مختلف پزشکی و پیراپزشکی که با بیماران در ارتباطند و افرادی که در بخش‌های ویژه مشغول به کار هستند، با هماهنگی نظام پزشکی و نظام پرستاری، واکسینه شدند.

جندقی گفت: گام اول وکسیناسیون بیماران خاص و سرطانی نیز انجام شد و در گام دوم هم ادامه دارد.

وی بیان کرد: واکسیناسیون سالمندان در گروه دوم قرار دارد و افراد بالای  ۸۰ سال بعد از تماس مراکز بهداشت با مراجعه به محل، بعد از احراز هویت واکسینه می‌شوند، بیست تا سی دقیقه برای اطمینان از نبود عوارض جانبی منتظر می‌مانند و سپس خارج می‌شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: واکسیناسیون در مراکز بهداشت انجام می‌شود و در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر، مانند سمنان، گرمسار،دامغان و مهدیشهر، مراکز تجمیعی نیز وجود دارد.

جندقی ادامه داد: مراکز تجمیعی دارای سه تا ۸ غرفه است و بسته به میزان مراجعات، غرفه‌ها فعال می شوند.

اکنون، به جز شهرستان های میامی، سرخه و آرادان با وضعیت رنگ‌بندی زرد کرونایی، ۶ شهرستان دیگر استان سمنان در وضعیت نارنجی قرار دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha