امام جمعه شاهرود: امیدآفرینی شرط اصلی خلق حماسه بزرگ انتخابات است

شاهرود- ایرنا- امام جمعه شاهرود با بیان اینکه امیدآفرینی در بین مردم حضور حداکثری در انتخابات را در برخواهد داشت، گفت: دشمنان با برنامه های مختلف به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی روز یکشنبه در نشست مشترک شورای فرهنگ عمومی و ستاد فریضتین درحسینیه امام خمینی (ره) شاهرود، افزود: با همه نقص ها، ضعف ها، کمبودها و ناراحتی ها که مردم دارند کشور موفقیت های بسیار خوبی داشته که هر کس باید در حوزه کاری خود به بیان آنها بپردازد  تا امید آفرینی در بین مردم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه می توان با برنامه ریزی دقیق و درست از فضای مجازی برای ایجاد امید آفرینی استفاده کرد، اظهار داشت: فضای مجازی دارای ظرفیت های فراوانی است اما آسیب هایی هم دارد.

امینی به آسیب های فضای مجازی از جمله از بین بردن آبروی مردم و تشویش اذهان عمومی اشاره کرد و گفت: مسوولان نباید مرعوب فضای مجازی شوند ، بلکه با قدرت به خدمت گزاری ادامه دهند.

وی ساماندهی فضای مجازی را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: می توان با ساماندهی درست از این ظرفیت برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات استفاده نمود.

فرماندار شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: مصوبات شورای فرهنگ عمومی را باید تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان اجرا کرده و در برابر آن پاسخگو باشند.

ابوطالب جلالی با بیان اینکه اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی برای دستگاه های اجرایی تکلیف است، افزود: عمل نکردن به مصوبات یک تخلف آشکار است.

به گفته وی، حسب مورد چنانچه دستگاهی مصوبه ای را اجرا نکرد باید در نشست بعدی دعوت شده و پیرامون موضوع توضیح دهد.

جلالی ادامه داد: تمامی دستگاه های اجرایی در کنار ماموریت های تعریف شده خود یک پیوست فرهنگی دارند که باید بیشتر به آن بپردازند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه از زمان آغاز روند اجرایی انتخابات تاکنون مسایل به طور دقیق بررسی و در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد : از ۱۸ اسفند سال گذشته و حتی قبل از آن  همه مراحل اجرایی با دقت تمام پیش برده شد و این کار  خدشه ای به سایر فعالیت ها در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی وارد نکرده است.

وی با بیان اینکه ثبت نام برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در دوره ششم دستکم به اندازه تعداد دوره های پنجم و چهارم بود، تصریح کرد: ثبت نام کنندگان در حوزه روستایی نسبت به دوره های قبل افزایش قابل توجهی داشت.

جلالی تعداد ثبت نام کنندگان در حوزه روستایی را ۶۱۱ تن اعلام کرد و اظهار داشت: این تعداد ثبت نام کننده در دوره های پنجم ۱۴۳ و در دوره چهارم ۵۱۲ تن بود، تعداد ثبت نام کنندگان این دوره نشان دهنده مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خواهد بود.

فرماندار شهرستان شاهرود ادامه داد: دشمنان نظام اسلامی و رسانه های آن ها با برجسته کردن برخی مشکلات تلاش می کنند مردم را از مشارکت در انتخابات ناامید کرده و حضور آن ها را بی نتیجه جلوه دهند.

جلالی افزود: در حوزه عملیات روانی که دشمن انجام می دهد برخی از داخل کشور هم آنان را همراهی می کنند اما به طور یقین مردم به مانند انتخابات قبل هوشیارانه عمل خواهند کرد.

به گفته وی، پیشینه شهرستان شاهرود نشان می دهد حضور حداکثری در انتخابات را خواهیم داشت اما باید نشست با نخبگان و افراد صاحب نظر و مرجع برای انتخاب اصلح انجام شود.

وی با بیان اینکه برخی می خواهند ناکارآمدی را فقدان دستاورد القاح کرده و به نظام نسبت دهند، افزود: در حوزه سیاسی فرمانداری شهرستان به نوبه خود تکلیف دارد برنامه مناسبی برای گروه های سنی داشته باشد و همچنین دستگاه های نظارتی هم مسایلی از جمله پدیده های نوظهور را مورد رصد قرار می دهند.

جلالی با اشاره به اینکه سپاه ناحیه شاهرود در ارتباط با ناهنجاری ها در حوزه گردشگری طرحی ارائه کرده است، ابراز داشت: مسوولان شهری و دستگاه های اجرایی باید مراقبت بهتر و جدی تری در حوزه گردشگری داشته باشند در پارک ها و فضاهایی بیرونی شهر نگرانی هایی وجود دارد.

فرماندار شهرستان شاهرود ادامه داد: براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا برای تمامی شهرستان هایی که در وضعیت قرمز و نارنجی هستند، ممنوعیت سفر اعمال می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان شاهرود هم چون در وضعیت نارنجی قرار دارد، طرح ممنوعیت سفر اجرا خواهد کرد، افزود: از هفته گذشته نیروی انتظامی محدودیت هایی برای ورود به شهر در دستور کار خود قرار داده است.

رضا مهدیان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود هم در این نشست گفت: یکی از مصوبات نشست قبلی شورای فرهنگ عمومی تهیه فهرست تولید کنندگان شهرستان برای معرفی به شهروندان بود که اداره صنعت، معدن و تجارت همکاری های لازم را نداشت. 

مهدیان از عدم حضور برخی مسوولان شهرستان در نشست ماهانه شورای فرهنگ عمومی گلایه کرد و افزود: راه اندازی کمیته های تخصصی شورای فرهنگ عمومی در دستور کار است.

در این نشست موضوعاتی از جمله عید سعید فطر و نقش فرهنگی و معرفی کنگره آیت الله العظمی شاهرودی، انتخابات و الزامات فرهنگی  و گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha