کودک‌آزاری در صدر پرونده‌های اورژانس اجتماعی اردستان است

کاشان - ایرنا - مسوول اورژانس اجتماعی اردستان گفت: کودک‌آزاری اغلب ناشی از آگاهی نداشتن والدین در صدر پرونده‌های اورژانس اجتماعی این شهرستان قرار دارد.

به گزارش ایرنا، اعظم‌ علی‌بیگی یک‌شنبه شب با بیان اینکه در یک سال گذشته ۱۸۶ مورد تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی اردستان صورت گرفته است، افزود: بیشترین موارد را به ترتیب کودک آزاری و خشونت خانگی به خود اختصاص داده است.

وی بدون اعلام آمار کودک‌آزاری ادامه داد: کودک‌آزاری‌های صورت گرفته اغلب ناشی از آگاهی نداشتن والدین، اختلال خلقی، طلاق و اعتیاد والدین بوده که اورژانس اجتماعی با مداخله موثر و راهنمایی والدین در زمینه‌ مهارت‌های فرزندپروری سعی در حل مشکلات و بهبود روابط داشته است.

مسوول اورژانس اجتماعی اردستان اظهار داشت: برگزاری افزون بر ۵۶۰ نشست مشاوره تخصصی فردی و خانوادگی در زمینه رفع خشونت خانوادگی و کاهش اختلاف‌ها خانوادگی، آموزش مهارت‌های زندگی، فرزندپروری، زندگی زناشویی، پیشگیری از خودکشی و نحوه رفتار والدین با کودک و نوجوان برای گروه‌های هدف از دیگر اقدام‌های صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: اورژانس اجتماعی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی راه‌اندازی شده و در زمینه‌های مختلف فعالیت می کند.

علی‌بیگی اضافه کرد: از جمله این فعالیت‌ها بحث کودک آزاری، همسر آزاری، اختلافات حاد خانوادگی، اقدام به خودکشی، افراد دارای اختلال هویت جنسی، سالمند آزاری، معلول آزاری و فرار از منزل کودکان و نوجوانان است.

مسوول اورژانس اجتماعی اردستان گفت: به دلیل بافت سنتی اردستان، برخی مردم از گزارش خشونت خانگی به اورژانس اجتماعی خودداری و گاهی در این مورد کوتاهی می‌کنند که این روند باید اصلاح شود.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha