فرماندار مهریز: نماز عید فطر با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز گفت: نماز روز عید سعید فطر با همکاری مردم ، همراهی مسوولان و نیروهای ذی ربط با رعایت کامل نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، رضا زارع‌زاده مهریزی روزیکشنبه در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی برگزاری نماز عیدفطر شهرستان افزود: این آیین معنوی طبق مقررات با حضور مردم مناطق مختلف و با رعایت موازین بهداشتی در فضای باز حسینیه باغ بهار مهریز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نماز ساعت ۶ صبح با قرائت دعای ندبه آغاز می‌شود، ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی  های  هر سال  نماز عید  فطر با همکاری هیات امنا و ائمه جماعت  مساجد در راستای ارتقای همبستگی در یکی از محله‌های مرکز شهرستان اقامه می‌شود.

وی  اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا تمامی برنامه‌ها طبق موازین بهداشتی برای پیشگیری از ویروس بیماری کووید ۱۹  با همکاری مردم مومن اتخاذ شد و از شهروندان تقاصا می‌شود برای حضور در مراسم با رعایت کامل و دقیق نکات بهداشتی شرکت کنند و زیرانداز، مهر و سجاده شخصی با خود همراه داشته باشند.

زارع زاده مهریزی بیان کرد: برگزاری نماز عید فطر به صورت هماهنگ به بهترین شکل می‌تواند پایه‌گذار برنامه‌ها و کارهای مهم دیگری در شهرستان باشد و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید توان خود را برای برگزاری مناسب مراسم در اختیار ستاد نماز عید فطر قرار دهند.

همچنین امام جمعه مهریز به اهمیت اقامه نماز عید فطر به صورت هماهنگ و متمرکز در این محل با همکاری مردم و مسوولان با رعایت پروتکل های بهداشتی اشاره کرد و گفت: این آیین معنوی در چند سال اخیر برای نخستین بار در منطقه به صورت متمرکز و باشکوه برگزار شد و امسال هم همانند سال قبل اقامه می شود.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی با قدردانی از همکاری مردم و مسولان برای انجام این مهم دینی ادامه داد: برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوهتر آن امیدواریم امسال در حسینبه باغ بهار بار دیگر مردم ولایتمدار اوج همکاری و همدلی خود را نشان دهند.

وی اظهار کرد: نماز عید فطر، اوج وحدت و همدلی اقشار مختلف جامعه در سایه دین و ارزش‌های الهی است و همه باید با رعایت دقیق نکات بهداشتی در این آیین معنوی که روز عید فطر در حسینیه باغ بهار برگزار می‌شود با حضور منسجم  خود در آن  شرکت کنند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز تصریح کرد: حفظ  وحدت و تداوم همبستگی  که در شهرستان وجود دارد موجب موفقیت در عرصه‌های مختلف و کمک به مسوولان در خدمت بیشتر به مردم است و همه باید برای برگزاری باشکوه آن همکاری  کنند.

محی‌الدینی از همکاری مسوولان نهادها، دستگاه‌ها، تشکل‌ها و اقشار مختلف مردم ولایتمدار شهرستان که همواره حول ولایت فقیه و ارزش‌های انقلابی در حوزه‌های مختلف با همبستگی خوبی فعالیت دارند قدردانی کرد و تداوم آن را بیش از گذشته خواستار شد.

طبق تقویم رسمی کشور پنجشنبه این هفته برابر ۲۳ اردیبهشت ماه جاری عید فطر است .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha