انتظار ساکنان ازون تپه بومهن برای مالکیت به پایان رسید

تهران – ایرنا – مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: وضعیت مالکیت ساکنان ازون تپه شهر بومهن تا یک ماه آینده تعیین تکلیف می شود.

به گزارش ایرنا، محله محروم شهرک امام رضا (ع) در شهر بومهن به نام ازون تپه شناخته می شود، این شهرک از ۳۵ سال گذشته توسط ساکنان از نسق داران قدیمی خریداری شده و ساکنان زمین ها را به تصرف خود در آوردند اما با توجه به نداشتن امکانات از جمله آب، برق، گاز، تلفن، فضای سبز، فضای آموزشی و مسجد با مشکلات زیادی روبرو بودند.

سالهای زیادی است که در حدود ۳۵۰ خانواده در این شهرک بدون سند مالکیت با مشکلات زیادی سکونت دارند که با پیگیری مسوولان بنیاد مستضعفان و شهرستان برای ساماندهی منطقه ازون تپه با واگذاری اسناد مالکیت اقدام شده است.

اراضی منطقه ازون تپه پس از بررسی کارشناسان و با مجوز نهایی که از سوی هیات امنای بنیاد مستضعفان صادر خواهد شد به کسانی که از سال های گذشته در این منطقه سکونت دارند واگذار خواهد شد.

۵۱۲ قطعه زمین در این منطقه شناسایی شده که از این تعداد پرونده ۳۰۰ قطعه تکمیل و اسناد مالکیت آن با قیمت بسیار پایین و اقساط بلند مدت برای واگذاری به ساکنان واگذار خواهد شد.

تعیین تکلیف مالکیت اراضی بومهن نقش بسزایی در ساماندهی این محدوده از شهر بومهن خواهد داشت.

«مجید نوعی» روز یکشنبه در حاشیه نشست ساماندهی شهرک امام رضا(ع) در شهر بومهن به خبرنگاران گفت: در حدود ۲۰ سال این کار متوقف شده بود و با تلاش همکاران ما در بنیاد و مسئولان شهرستان این اتفاق به نهایت رسیده است.

وی با اشاره به فقر اجتماعی، ساختاری و عمرانی ازون تپه بومهن، توضیح داد: اصلاح وضعیت ساختار شهری در منطقه ازون تپه بومهن از ۸ ماه گذشته برای محرومیت زدایی ساکنان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان با بیان مراحل انجام کار، اظهار داشت: اعطای مالیکت به افراد، اصلاح طرح تفصیلی و تامین مشوق های لازم برای حضور و همراهی ساکنان با طرح های اصلاحی از مراحل اصلی کار واگذاری مالکیت به ساکنان است.

نوعی ادامه داد: مشاور طرح توسط شهرداری بومهن انتخاب و طراحی انجام شده است و طرح در کمیسیون ماده ۵ طی ماههای آینده تصویب و اجرایی خواهد شد.

وی گفت: با توجه به مالکیت بنیاد مستضعفان در منطقه، انجام امور تملک بر عهده بنیاد است و سایر امور توسط شهرداری بومهن و مسئولان متولی در منطقه  انجام خواهد شد.

مدیر کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان با بیان اینکه مصوبات خوبی در جهت مساعدت با مردم و محرومیت زدایی در منطقه به تصویب رسیده، توضیح داد: مقر شد تا اراضی تحت تصرف مردم منطقه با قیمت بسیار نازل و طی اقساط طولانی به آنها واگذار شود.

نوعی با اشاره به جزئیات واگذاری املاک ادامه داد: املاک با تخفیف ۷۰ درصد قیمت املاک در منطقه طی اقساط ۳۶ ماهه به ساکنان واگذار می شود.

وی گفت: به منظور جلوگیری از حضور دلالان در منطقه، طی دو هفته تمامی ساکنان ازون تپه شناسایی و املاک آنها روی نقشه علامت گذاری شده است و در کمیته مصوب شد که املاک فقط به افرادی که نام و مشخصات آنها ثبت شده و در روی نقشه علامت گذاری شده واگذار شود.

شهر بومهن با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شهرستان پردیس و در شرق پایتخت قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha