۸۴۷ گروه جهادی در سراسر ایلام فعال هستند

ایلام - ایرنا - فرمانده سپاه امیرالمومنین ( ع) ایلام گفت: بر اساس آماری که در سامانه ثبت شده ۸۴۷ گروه جهادی شناسنامه دار در قالب ۲۲ گروه تخصصی در استان فعال هستند.

به گزارش ایرنا ، سردار جمال شاکرمی روز یکشنبه در دیدار با امام جمعه ایلام به مناسبت سالروز تاسیس بسیج سازندگی سپاه اظهار داشت: تاکنون هشت هزار و ۴۷۰ نفر در قالب ۸۴۷ گروه جهادی سازماندهی شده و ماموریت خود در قالب کمک های مومنانه و سایر اقدامات فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در راستای محرومیت زدایی با هماهنگی پایگاه مقاومت سپاه در هر شهرستان انجام می دهند.

وی یادآور شد: ماموریت و راهبرد قرارگاه سازندگی سپاه در حال حاضر ساماندهی گروه های جهادی و محرومیت زدایی در مناطق محروم استان نظیر هلیلان و ملکشاهی و سایر مناطق محروم است.

سردار شاکرمی خدمات و اقدامات گروه های جهادی را بسیار ارزشمند و رضایت بخش ذکر کرد و گفت: در جریان سیل ماژین و بازسازی شهرستان سیروان این گروه ها نقش خود را بخوبی نمایش گذاشتند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین ( ع) ایلام فعالیت گروه های جهادی در مناطق محروم را به ۲ صورت محله محور و جغرافیا محور عنوان کرد و یادآور شد: گروه های جغرافیا محور یک منطقه محروم استان نظیر هلیلان را برای چهار سال حمایت می کنند، اما گروه های محله محور به تناسب محرومیت و نیاز هر منطقه در آن مکان فعالیت اجتماعی، فرهنگی و عمرانی خود را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه پنج هزار و ۶۱۶ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۵۸۰ میلیارد ریال تاکنون در این استان توسط گروه های جهادی به اتمام رسیده است، افزود: این اعتبار در قالب برنامه های عمرانی نظیر ساخت مسجد، پل و آبرسانی و جاده های بین مزارع هزینه شد.

سردار شاکرمی در ادامه از انعقاد تفاهم نامه با آبفا استان خبر داد و گفت: با این تفاهم نامه در سال جاری گروه های جهادی بسیج سازندگی سپاه، عملیات آبرسانی به روستاهای کوچک استان که فاقد آب سالم هستند را آغاز می‌کنند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین ( ع) ایلام اضافه کرد: بسیج سازندگی سپاه در سال جاری همچنین برای حمایت از محرومان برای کلیه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد که فاقد مسکن بوده در صورت داشتن زمین، بصورت رایگان مسکن احداث می کند.

وی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه حوزه سازندگی سپاه استان با اداره کل زندان های ایلام خبر داد و گفت: طبق این تفاهم نامه سپاه ۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز ۲ سوله اداره زندان ها شهر ایلام تا پایان سال، بمنظور مهارت اندوزی و ایجاد اشتغال زندانیان هزینه می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha