۲۵ کیلومتر لوله گذاری آب در شهرستان شازند اجرا شد

اراک -ایرنا - مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شازند گفت: ۲۵ کیلومتر لوله گذاری آب با هدف تامین آب شرب سالم، سال گذشته در سطح شهرها و روستاهای این شهرستان انجام شد.

« حمید طاهری» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مقدار لوله گذاری شامل ۲۳ هزار و ۷۰۰ متر اصلاح شبکه و  یک هزار و ۹۰۰ متر توسعه شبکه بوده که به صورت امانی و پیمانی انجام شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر تعویض شبکه‌های فرسوده، ساخت ۴ باب مخزن ذخیره آب در روستاهای خلج علیا، بن گنبد، تپه و محسن آباد و همچنین تعویض حدود ۶۹۰ مورد انشعابات فرسوده توسط امور آب و فاضلاب شهرستان شازند انجام شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شازند بیان اشت: سال گذشته ۲ حلقه چاه آب در شهر شهباز و روستای گل زرد نهرمیان حفر و ۲ حلقه دیگر نیز در روستاهای مالمیر و رضاآباد این شهرستان برای استفاده در مواقع ضروری تجهیز شده است.

طاهری اظهار داشت: سال گذشته برای تامین آب مورد نیاز روستاهای کم آب، با همکاری شهرداری ها وسازمان آتش نشانی و همچنین تانکر سیار متعلق به این امور ، ۱۵۰ سرویس آبرسانی سیار به این روستاها صورت گرفته است.

وی با اشاره به کیفیت آب ۵ روستای این شهرستان که نیاز به بهبود دارد، افزود : برای تامین آب شرب سالم و با کیفیت برای ساکنان این روستاها علاوه بر آبرسانی سیار، ۵ عدد مخزن ذخیره آب به حجم ۳۰ هزار لیتر برای این روستاها تهیه و نصب شده  است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شازند با بیان اینکه کیفیت آب در سطح شهرستان به صورت مستمر و مداوم رصد می‌شود گفت: پارسال تعداد هفت هزار و ۶۰۰ مورد آزمایش شیمیایی، میکروبی و فیزیکی برای روی نمونه‌های آب منابع، مخازن و شبکه‌های توزیع آب شهرستان شازند انجام شده است.

طاهری ادامه داد: شستشوی حدود ۶۰ مخزن ذخیره آب و ۲۰۰ متر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب از دیگر اقدامات مهم در بخش کنترل کیفیت آب بود که سال گذشته در این شهرستان سامانه های گند زدایی شامل ۴۸ دستگاه گاز کلر و ۷۶ سیستم آب ژاول در روستاها ارتقا یافتند.

وی رفع چهار هزار و ۸۵۷ مورد حوادث آب و شناسایی و پیگیری ۱۱۰ فقره انشعاب غیر مجاز آب را از دیگر اقدامات انجام شده در  این شهرستان عنوان کرد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شازند با اشاره به ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهرهای شازند و آستانه، وضعیت پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۷۹ درصد در بخش ساختمانی عنوان‌ کرد و گفت: در سال جاری مقرر شده است بخش ساختمانی تکمیل و بخشی از تاسیسات الکترومکانیکال در صورت تخصیص اعتبارات لازم، اجرایی شود.
 شهرستان شازند از توابع استان مرکزی در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha