حوزه‌های امتحانی پایه‌های تحصیلی در چهارمحال و بختیاری افزایش یافت

شهرکرد - ایرنا - مدیرکل آموزش‌وپرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه آزمون‌های نهایی پایه‌های ششم، نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می‌شود، گفت: تمهیدات لازم برای افزایش چند برابری حوزه‌های امتحانی و هماهنگی با مدیران مدارس انجام شده است.

فرحناز قائدامینی روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: امتحانات پایه‌های ششم، نهم و دوازدهم تحصیلی از ۲۷ اردیبهشت آغاز می‌شود و تا ۲۴ خرداد ادامه دارد که با توجه به اینکه چهار واحد درسی پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار نمی‌شود، تصمیم گرفته شد برای برگزاری آزمون‌های مربوط به این چهار واحد نیز در همین فاصله زمانی برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه حوزه‌های امتحانی و تصحیح اوراق در استان به منظور کاهش رفت‌وآمدهای بین‌شهری چندین برابر شده است، یادآور شد: امتحانات شبه‌نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم نیز با هدف آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با روند آزمون‌ها و سؤالات به صورت مجازی برگزار شده است.

قائدامینی تصریح کرد: برای دیگر پایه‌های تحصیلی نیز تنها نمره پایانی به عنوان نمره قبولی لحاظ نخواهد شد و معلمان بر اساس موارد تعیین‌شده، نمرات دیگری را نیز برای دانش آموزان لحاظ خواهند کرد.

رانندگان حدود ۲۰ هزار خودرو در ورودی‌های چهارمحال و بختیاری خلاف قانون عمل کردند

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری در ادامه این نشست با اشاره به اعمال محدودیت‌های تردد در محورهای درون‌شهری و برون‌شهری برای کنترل شیوع کرونا گفت: در ابتدای امسال تاکنون هفت هزار و ۷۹۱ خودرو در منع رفت‌وآمد شبانه دچار تخلف شدند و در ورودی‌های استان نیز در این مدت برای هفت هزار و ۴۲۲ مورد اعمال قانون صورت گرفت، پنج هزار و ۶۰۶ دستگاه به بازگشت از محور ملزم شدند و به ۶ هزار و ۸۶۵ خودرو نیز تذکر داده شد.

سرادر منوچهر امان‌الهی درباره نظارت بر اصناف از ابتدای امسال تاکنون نیز افزود: واحدهای نظارت بر اماکن نیروی انتظامی در همراهی با دیگر دستگاه‌های نظارتی از ۶ هزار و ۷۳۴ مورد بازرسی و بازدید داشتند که در این مدت به ۲ هزار و ۳۶۳ مورد تذکر، ۸۵۴ فقره صورت جلسه و ۳۱۴ مورد نیز به پلمب واحد صنفی منجر شد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از خودروهای پلاک غیربومی در حال تردد در استان متعلق به استان‌های اصفهان و خوزستان هستند، تصریح کرد: مراودات بین چهارمحال و بختیاری و این استان‌ها در حوزه‌های پزشکی، شغلی و تجاری از درصد بالایی برخوردار است و نمی‌توان این انتظار را داشت که در زمان اعمال محدودیت‌ها هیچ پلاک غیربومی در استان حضور نداشته باشد.

امان‌الهی یادآور شد: تجهیزات بررسی تردد در استان محدود است اما همچنان تلاش می‌شود از تمام ظرفیت‌ها برای کنترل ورودی‌ها و اجرای صحیح محدودیت‌ها استفاده شود.

به گزارش ایرنا،استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha